Skip to main content

System ERP dla firmy

Dodaj komentarz

Firmy zatrudniające setki pracowników, posiadających duży majątek, muszą posiadać skuteczne środki do zarządzania przedsiębiorstwem. W dobie rozwijających się technologi komputerowych świetnym rozwiązaniem jest oprogramowanie ERP.

Jaki system wybrać?

Na rynku jest wiele firm oferujących swoje rozwiązania, dlatego potencjalny kupujący może porównać wiele ofert dzięki dedykowanym rankingom, takim jak www.top10erp.pl, gdzie można poznać cechy każdego z najpopuralniejszych systemów. Na cenę składa się koszt zakupu licencji, wdrożenia i późniejszego serwisu oraz koszt infrastruktury. Decydując się na system ERP dla firmy, trzeba także przyjrzeć się możliwościom rozwoju konkretnego rozwiązania. Jest to ważne ze względów ekonomicznych, dlatego że zakup systemu jest drogi, w porównaniu do kosztów jego rozwoju. Także w ogólnym rozrachunku dla firmy lepsze jest posiadanie możliwości rozwoju już raz wdrożonego systemu.

Czym jest system ERP?

Pod skrótem ERP kryje się nazwa "Enterprise Resources Planning". Tłumaczenie z angielskiego oznacza planowanie zasobów firmy. Obejmuje to kontrolę oraz zarządzanie zasobami i procesami przedsiębiorstwa takimi jak: sprzedaż, magazyny, logistyka, finanse, księgowość, produkcja, sprawy kadrowe i wiele innych. Oprogramowanie to korzysta ze wspólnej bazy danych, dlatego kiedy osoba na przykład ze sprzedaży wprowadza zmiany w swoim dziale, praktycznie automatycznie inna osoba widzi je w innym dziale na przykład w stanach magazynowych.

Cechy dobrego oprogramowania ERP

Systemy ERP cechują się pełną skalowalnością, czyli wielkość firmy nie wpływa na jego wydajność. Wzrost liczby użytkowników i ilości danych nie może w żaden sposób spowalniać działania systemu. Drugą cechą tego typu rozwiązań to modułowa struktura, dzięki której można korzystać z tych funkcji, które są potrzebne danej firmie. Pozwala to na ograniczenie kosztów zakupu, a w razie konieczności istnieje możliwość rozbudowy systemu ERP o nowe moduły. Niektóre oprogramowanie wspiera również dostęp za pomocą przeglądarek, co w dobie koronawirusa jest dobrym rozwiązaniem wspierającym pracę zdalną.

Podsumowując systemy ERP to ciekawe i wydajne rozwiązanie wspierające codzienne zarządzanie firmą, dzięki czemu kadra kierownicza ma większy wgląd w jej stan. Tym samym może reagować na jakieś negatywne wydarzenia już na początku ich występowania.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.