Skip to main content

Nieruchomość dopasowana idealnie

1 komentarz

Jeśli jesteś na początku drogi zakupu swojego lokum, wiesz jak bardzo, złożony jest to proces. Bardzo dużo czasu i uwagi należy poświęcić na przeglądanie ofert i wybranie tych, które spełniają nasze kryteria. Zakup nieruchomości potrafi być procesem wyczerpującym i zmuszającym nas do wielu kompromisów.

biuro projektowe

Nieruchomość na własność

Nowe osiedla czy to bloków, czy domków jednorodzinnych wyrastają jak grzyby po deszczu. Nadal jesteśmy przyzwyczajeni, aby posiadać nieruchomość na własność. W związku z tym, że jesteśmy jeszcze mało mobilni i nie podróżujemy tak często za pracą do innych miast, czy za granicę, to chętniej robimy długoterminowe inwestycje. Nadal w odróżnieniu od zachodu, wolimy gromadzić majątek i go pomnażać. Zabezpieczenie finansowe jest dla nas niezwykle ważne. Zakup nieruchomości poza spełnianiem podstawowej potrzeby mieszkaniowej, traktujemy właśnie jako inwestycję.

Kupowanie gotowych domów

W sytuacji, gdy nasze oczekiwania co do nieruchomości są opcjonalne i godzimy się na pewne kompromisy co do np. rozkładu czy wielkości mieszkania, to sprawę mamy ułatwioną. Rynek oferuje nam gotowe osiedla, niemal wprost do zamieszkania. Naprawdę jest w czym wybierać i wiele gustów oraz wymagań zostanie spełnionych. Jeśli jednak wiemy dokładnie, czego chcemy, a przyjęte rozwiązania w gotowych nieruchomościach do nas nie przemawiają, możemy poprosić o pomoc biuro projektowe. Wiadomo, że wiele kwestii możemy pewnie rozwiązać samodzielnie, ale w kwestiach projektowania lepiej pozostawić pole do popisu fachowcom.

Przedstawione nam projekty domów jednorodzinnych mają przewagę nad tymi gotowymi, w tym, że możemy rozwiązania zmieniać przed powstaniem budynku. Kiedy dom nie jest jeszcze wybudowany, mamy dużo większy wpływ na to, jak ostatecznie będzie wyglądał. Oczywiście w gotowych domach możemy wprowadzać zmiany, chociaż możliwe jest, że będziemy zmuszeni dostosować się do tego, co zastaniemy. Jeśli tylko dysponujemy odpowiednią kwotą, kwestie techniczne nie będą dla nas ograniczeniem.

Projektowanie domów od podstaw

W przypadku gdy zdecydowaliśmy się na mieszkanie, ale nie spełnia ono naszych oczekiwań, to też nie musimy godzić się na zastane rozwiązania. Możemy skorzystać z pomocy specjalistów, którzy na co dzień robią projekty mieszkań. Pomogą nam oni w zmianie układu mieszkania, ale też w jego aranżacji. To super sprawa, gdy albo nie mamy do tego smykałki, albo czasu. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest spójność wnętrz od wejścia po toaletę. Nawet gdy poszczególne pomieszczenia będą się różnić stylem, to zachowają one wspólny rys i całe mieszkanie czy dom wyda się przyjemną całością. Warto więc poszukać opinii o biurach projektowych. Najlepiej korzystać z usług lokalnych pracowni projektowych, gdyż pracujący tam ludzie najlepiej znają panujący klimat i specyfikę miejsca. Dla przykładu, w okolicach Dębicy warto skorzystać z usług Biura Projektowego Kształt (www.pracowniaksztalt.pl, ul. Głowackiego 17A, 39-200 Dębica, tel: 509 648 749). Ta pracownia projektowa specjalizuje się przede wszystkim w projektach domów jednorodzinnych oraz nowoczesnych.

projekty domów jednorodzinnych

Dobre biuro projektujące nam dom czy wnętrza podejdzie to tematu partnersko. Przede wszystkim będzie nas słuchać, obserwować i poznawać, aby jak najlepiej zrozumieć nasze preferencje. Z drugiej strony będzie podpowiadać, pokazywać możliwości lub nowe, nieznane nam, rozwiązania. Warto poświęcić trochę czasu na poszukiwania dobrego biura, gdyż od wyników jego pracy będzie zależeć, jak będzie ci się mieszkać. Jest to bardzo ważne, bo tego typu prac nie wykonujemy zbyt często. Zazwyczaj raz lub dwa razy w ciągu dekady.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Hubert · 1 lat temu
    Fajny, ciekawy wpis. Właśnie jestem na etapie przygotowywania projektu domu. Sam jestem zwolennikiem korzystania z pomocy doświadczonego architekta. Ja korzystam z: https://www.pracowniaksztalt.pl/oferta/projekty-rzeszow . Fajnie, bo architekci biorą pod uwagę wszystkie moje wymagania i sugestie i przekładają je na projekt. Nie mogę się doczekać efektu! 😀