Skip to main content

Przenośne koncentratory tlenu do wypożyczenia

Dodaj komentarz

Wśród wielu różnych terapii dostępnych dla osób, zmagających się z problemami z układem oddechowym, tlenoterapia jest jedną z najczęściej zalecanych. W czym tak naprawdę tkwi sekret świetnych rezultatów jakie zapewnia? Po części może chodzi tutaj o prostotę, jaka tkwi w założeniach tlenoterapii. Używając tlenu jako leku, można w łatwy sposób zredukować główny skutek problemów z układem oddechowym, czyli niedotlenienie organizmu. Pacjentowi podawane jest powietrze, którego zawartość tlenu jest wyższa niż ta w powietrzu, którym możemy oddychać na co dzień. Dzięki temu można ograniczyć występowanie przewlekłego stanu niedotlenienia, które ma dalekosiężne skutki na funkcjonowanie całego organizmu i prowadzi do powstawania uszkodzeń tkankowych. Tlenoterapia zarówno pomaga w zahamowaniu tego procesu, jak i daje organizmowi szansę na odpowiednie zregenerowanie.

Tlenoterapia

Jednakże tlenoterapia wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, jakim jest koncentrator tlenu. To urządzenie, znane również pod bardziej popularną nazwą jako aparat tlenowy, pozwala podawać pacjentowi tlenu przez długie godziny. I w tym tkwił największy problem tlenoterapii - pacjent musiał spędzać wiele tygodni w szpitalu, ponieważ tylko tam miał dostęp do sprzętu takiego jak koncentrator tlenu.

Przenośne koncentratory tlenu

sprzęt medyczny wynajemObecnie jednak istnieje alternatywa, jaką stanowią przenośne koncentratory tlenu, dostępne dla każdego zarówno w sklepach sprzedających sprzęt medyczny, jak i w miejscach takich jak wypożyczalnia sprzętu medycznego.
Przenośne koncentratory tlenu pozwoliły na to, aby pacjenci mogli być poddawani tlenoterapii w swoim własnym domu. Tym samym znacząco zredukowały czas i pieniądze, jakie trzeba było stracić na długie pobyty w szpitalach. Przenośne koncentratory tlenu w wielu przypadkach są urządzeniem całkowicie mobilnym, dlatego mogą nie tylko zapewnić pobyt w domu, ale także i swobodne w nim funkcjonowanie. Wiele osób, zdając sobie sprawę z tego na jak długo potrzebny będzie koncentrator tlenu, decydują się zakupić ten sprzęt do swojego użytku. Jednakże jest to koszt wielu tysięcy złotych, dlatego znacznie częściej wybieraną opcją pozostaje wypożyczalnia sprzętu medycznego. Można ją znaleźć w praktycznie każdym większym mieście w Polsce. W wypożyczalni dostępny jest różnego rodzaju sprzęt medyczny, który można wypożyczyć na dany okres czasu za odpowiednią opłatą. Opłata ta może być bardzo różna. Na pewno ma jednak łagodniejszy wpływ na budżet domowy, niż jednorazowe wydanie paru tysięcy złotych z jakim trzeba się liczyć, jeżeli ktoś jednak zadecyduje, że chce posiadać koncentrator tlenu na własność.

pulsoksymetr wypożyczalnia

Wypożyczalnia sprzętu medycznego

Wypożyczalnia sprzętu medycznego zapewnia wynajem urządzenia na wskazany czas, a także pomaga w nauce jego odpowiedniej obsługi i służy poradą w przypadku jakichkolwiek trudności. Przenośne koncentratory tlenu są zatem w zasięgu ręki każdego pacjenta. Pomogą w poprawie samopoczucia i przyniosą dużo ulgi, jeżeli chodzi o dolegliwości ze strony płuc. Dlatego też wypożyczalnia sprzętu medycznego to z całą pewnością dobra opcja dla każdego, kto zmaga się z ciężkimi schorzeniami układu oddechowego.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.