Skip to main content

Powiększanie piersi własnym tłuszczem - najważniejsze informacje o zabiegu

Dodaj komentarz

Powiększanie piersi przestało być już wstydliwym tematem, o którym nie mówi się w towarzystwie. Wprost przeciwnie, o zabiegach tego typu wspomina się już zupełnie otwarcie. Jedną z najpopularniejszych metod jest lipofiling. Naturalne efekty uzyskuje się tutaj poprzez wszczepienie pacjentce własnego tłuszczu w okolice biustu. Jak wygląda tego typu zabieg i jakie przynosi efekty?

Dla kogo przeznaczony jest lipofiling?

Na lipofiling, czyli powiększenie biustu własnym tłuszczem z reguły decydują się kobiety, zauważające pewne mankamenty swojej sylwetki. Medycyna estetyczna stwarza możliwość poprawy samopoczucia, z czego warto skorzystać, by pozbyć się kompleksów. Warto wiedzieć, że metoda ta umożliwia powiększenie biustu wyłącznie o jeden rozmiar. Z rozwiązania tego korzystają również kobiety po mastektomii. Dzięki zabiegowi możliwa jest poprawa jędrności piersi i wyrównanie ewentualnej asymetrii. Niestety, nie wszyscy mogą skorzystać z efektów, jakie proponuje w tym względzie współczesna medycyna estetyczna. Tłuszcz pobierany jest bowiem z innych partii ciała kobiety. Dlatego też szczególnie szczupłe osoby nie będą mogły poddać się zabiegowi.

Lipofillingiem bywa również nazywane powiększanie pośladków przy wykorzystaniu własnego tłuszczu. Tego typu zabieg pozwala uwypuklić płaskie pośladki i nadać im pożądany kształt. Dzięki temu, że wypełniacz jest w pełni naturalny, ryzyko odrzucenia przeszczepu jest minimalne, a czas rekonwalescencji ulega maksymalnemu skróceniu.

Wszystkie osoby, zainteresowane powiększeniem piersi przy użyciu własnego tłuszczu, mogą dowiedzieć się o nim znacznie więcej wchodząc na stronę "Powiększenie biustu własnym tłuszczem",  w którym to poruszono szereg istotnych kwestii. 

Jak przebiega zabieg lipofilingu?

Powiększenie piersi własnym tłuszczem poprzedza konsultacja lekarska, w trakcie której omawiane są obawy i oczekiwania. Lekarz powinien dokładnie przedstawić procedurę i przebieg zabiegu oraz efekty, jakich można się po nim spodziewać. W trakcie rozmowy wykluczone zostają również wszelkie przeciwwskazania do poddania się tego typu ingerencji.

Pierwszym etapem zabiegu jest liposukcja, czyli pobranie tkanki tłuszczowej z miejsca, gdzie występuje jej nadmiar. Jest to możliwe dzięki rozmiękczeniu tkanki tłuszczowej, poprzez wykorzystanie roztworu różnych substancji. Przez niewielkie nacięcia w ciele tłuszcz zostaje odessany, a po oczyszczeniu zaimplantowany do biustu. Powiększenie piersi własnym tłuszczem jest bezbolesne, a zarazem w pełni bezpieczne. Ewentualny dyskomfort likwiduje zastosowane znieczulenie.

Powiększenie piersi własnym tłuszczem - jakie są efekty zabiegu?

Dzięki zabiegowi biust staje się większy, a zarazem również i pełniejszy. Wszelkie asymetrie w tym względzie zostają w pełni wyrównane. Ostatecznymi efektami będzie można jednak cieszyć się dopiero po upływie kilku tygodni. Wówczas schodzi obrzęk i siniaki, a piersi nabierają ostatecznych kształtów. Do pełnej sprawności można wrócić około miesiąc po zabiegu.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.