Skip to main content

Poradnik właściciela samochodu — jak przygotować auto do skupu

Dodaj komentarz

Wielu właścicieli wiekowych, często uszkodzonych lub niesprawnych samochodów decyduje się na skorzystanie z usług skupu pojazdów. W ten sposób w łatwy i szybki sposób, bez zbędnych formalności można pozbyć się zbędnego auta, uzyskując pieniądze wprost do ręki. Sprzedaż samochodu wymaga jednak pewnych kroków. Jak przygotować auto do skupu?

Jakie są zalety sprzedaży samochodu w skupie aut?

Dlaczego warto sprzedać samochód do skupu?

Każdy, kto kiedykolwiek sprzedawał swój pojazd, z pewnością wie, jak dużo formalności należy załatwić. Do tego częste wizyty klientów, którzy w zasadzie nie są zainteresowani zakupem auta, ale z chęcią zajmą sprzedającemu trochę czasu, a przy okazji psują humor swoimi komentarzami. Sprzedaż pojazdu wprost do skupu aut to najszybszy i najłatwiejszy sposób, by pozbyć się niepotrzebnego samochodu. Nie musimy już zapraszać do siebie zainteresowanych, organizować oględzin czy jazd próbnych, ani nawet dopełniać zbyt wielu formalności. We wszystkim pomogą pracownicy skupu, którzy w dodatku zabiorą samochód wprost spod domu. Właściciel otrzyma pieniądze w gotówce niezwłocznie po przekazaniu pojazdu, co też jest istotną zaletą.

Od czego zacząć, gdy chcemy sprzedać samochód?

Jeżeli planujemy pozbyć się zbędnego pojazdu, powinniśmy zacząć od znalezienia odpowiedniego skupu aut. Większość firm ogłasza swoje usługi w internecie, tak jak skup samochodów w Ostrołęce, a większość formalności możemy nawet załatwić telefonicznie. Po ustaleniu szczegółów i pozyskaniu koniecznych informacji pracownik skupu informuje nas o terminie, w którym po nasz samochód przyjedzie kierowca lawety. Zazwyczaj odbiór możliwy jest nawet tego samego dnia. Czas realizacji usługi jest bowiem istotnym elementem rywalizacji o zdobycie klientów. W niektórych przypadkach możliwe jest także osobiste stawiennictwo w siedzibie firmy. Wówczas przyjeżdżamy samochodem na miejsce i pozostawiamy go tam, nie musząc zawracać sobie głowy oczekiwaniem na lawetę.

Jak zabrać się do sprzedaży pojazdu do skupu aut?

Na jakie kwoty finansowe mogę liczyć przy sprzedaży auta?

Zazwyczaj kwestie związane z finansami ustalane są podczas spotkania z pracownikiem skupu. Kwota, jaką możemy otrzymać za samochód, jest zależna od jego stanu technicznego, roku produkcji pojazdu i zazwyczaj jest elastycznie dostosowywana w zależności od rozmowy z właścicielem. Możliwe są więc rozsądne negocjacje co do ostatecznej ceny.

Kwestie finansowe mamy już dogadane, co dalej?

W momencie, gdy strony uzyskają porozumienie w kwestii finansów, przystępujemy do formalności. Zazwyczaj ograniczają się one do podpisania standardowej umowy kupna-sprzedaży samochodu. Należy w niej zawrzeć wszystkie najistotniejsze dane właściciela oraz skupu, a także szczegółowe informacje na temat sprzedawanego samochodu. W tym momencie tracimy prawo własności do pojazdu. Teraz następuje najprzyjemniejszy moment, czyli rozliczenie. Sprzedający może otrzymać pieniądze niezwłocznie — w gotówce lub bezpośrednio na konto za pośrednictwem przelewu bankowego.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.