Skip to main content

Plastyka warg sromowych - zabiegi chirurgii estetycznej

Dodaj komentarz

Zjawisko operacji plastycznych jest najbardziej rozpowszechnione wśród damskiej części społeczeństwa. Każda z kobiet pragnie czuć się piękna i akceptowana przez najbliższych sobie ludzi. Często są one zdania że zabieg u fryzjera czy zrzucenie paru kilogramów nie jest dla nich wystarczające. Sięgają zatem po porady u specjalistów.

Dziewczyna po zabiegu labioplastyki w gabinecie medycyny estetycznej w Gdyni

Czym zajmuje się chirurg plastyczny

Chirurg plastyczny, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się plastyką naszego ciała. Ogólna definicja chirurgii plastycznej mówi jasno o tym, że specjalizuje się on w rekonstrukcji nabytych i wrodzonych wad ciała człowieka. Ten dział medycyny zyskuje na świecie ogromną popularność, jednak nie jest dostępny dla każdego, ze względu na ceny przeprowadzanych zabiegów.

Ginekologia estetyczna

Jedną z gałęzi chirurgii plastycznej jest ginekologia estetyczna. Dotyczy ona również kobiet i ma na celu przede wszystkim poprawę wyglądu ich zewnętrznych narządów płciowych. Panie najczęściej poddają się zabiegom, jakie oferuje ginekologia plastyczna, kiedy zmiany w prawidłowym wyglądzie narządów płciowych uniemożliwiają im czerpanie przyjemności podczas stosunków seksualnych, a także gdy utrudniają funkcjonowanie w codziennym życiu. Szczegóły dotyczące tego czym zajmuje się ginekologia estetyczna możemy przeczytać między innymi na blogu Specjalistycznej poradni Chirurgii Estetycznej w Gdyni. Korzystając z tego typu źródeł możemy mieć pewność, że udostępnione informacje są rzetelne, ponieważ zostały przekazane przez specjalistów, posiadających wieloletnie doświadczenie w branży chirurgii estetycznej.

Dziewczyna przez zabiegiem zmniejszania warg sromowych w poradni chirurgii estetycznej w Gdyni

Plastyka warg sromowych

To zabieg, który coraz bardziej zyskuje na popularności. Jest skierowany do kobiet, które borykają się z problemem przerośniętych lub zdeformowanych warg sromowych. Labioplastyka (bo taka jest fachowa nazwa zabiegu) stosowana jest w przypadku wystąpienia u kobiet uczucia dyskomfortu, nawracającego bólu pochwy i braku odczuć seksualnych, co wynika z asymetrii warg sromowych.

Przebieg zabiegu labioplastyki

Aby taki zabieg mógł prawidłowo się odbyć, pacjentka powinna odpowiednio się do niego przygotować. Wskazana w tym przypadku jest wizyta u ginekologa w celu stwierdzenia, czy ów zabieg może zostać prawidłowo wykonany. Należy brać również pod uwagę czas, kiedy powinna wystąpić najbliższa miesiączka, gdyż po wykonaniu zabiegu, krwawienie nie powinno wystąpić w ciągu 14 dni. Samo wykonanie zabiegu jest czynnością dość skomplikowaną i trwa z zasady około 1 lub 1,5 godziny. Po wykonaniu operacji następuje okres gojenia, w którym to należy dokładnie stosować się do zaleceń lekarza, który wykonywał daną czynność. Jeśli decydujemy się na taki zabieg, niezbędna będzie konsultacja z naszym ginekologiem, w celu omówienia szczegółów przeprowadzenia plastyki warg sromowych.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.