Skip to main content

Najważniejsza suknia w życiu kobiety?

2 koment.

Moda ślubna nie koncentruje się wyłącznie na samej estetyce. Musi bowiem łączyć elegancką prezencję z odpowiednią jakością i komfortem, który każda przyszła panna młoda pragnie zapewnić sobie podczas swojego wesela i ewentualnych poprawin. Ubiór powinien być wprost szyty na miarę. A warto czasem wziąć te słowa dosłownie i pomyśleć o uszyciu takiej sukni, zamiast kupować gotową kreację w zwykłym salonie.

Salon sukien ślubnych czy krawcowa?

Niemalże każda wyjątkowa suknia glamour czy suknia w klasycznym eleganckim stylu powstaje właśnie w pracowni krawieckiej. Nie każda kobieta jest w stanie znaleźć w butiku coś takiego, co idealnie sprostałoby jej wymaganiom i trafiłoby w jej gust. Zanim jednak udamy się do salonu krawieckiego, warto wpisać w internetową wyszukiwarkę suknie ślubne Kraków i przejrzeć ofertę krakowskich salonów. Wbrew pozorom cena wyjątkowej kreacji ślubnej stworzonej przez krawcową nie musi być jakoś drastycznie wyższa od ceny ubrania ze sklepu. Krawcowa uszyje ją bowiem specjalnie z myślą o konkretnej pannie młodej, dostosowując krój do jej figury, a kolor do jej karnacji czy nawet osobowości. Suknia stanie się czymś totalnie unikatowym. Można będzie uzyskać gwarancję, że nikt inny czegoś takiego nie będzie mieć.

Zainspiruj się!

Oczywiście projekt nie musi być tworzony zupełnie od podstaw i zwykle tak nie jest, albowiem warto zainspirować się zdjęciami gotowych już sukni, szukając ich w modnych katalogach czy po prostu w Internecie. Odwiedzenie cieszącego się dużą popularnością krakowskiego salonu sukien ślubnych zlokalizowanego tutaj na pewno pomoże nabrać inspiracji i pomóc w decyzji jaki krój sukni wybrać. Nie trzeba ich też wcale w stu procentach powielać. Można wziąć z nich jakiś element, czyli np. gorset, aby potem dodać do niego coś od siebie i stworzyć niepowtarzalny strój. Typowa elegancka suknia nabierze całkowicie innego charakteru i wyraźniejszego wizerunku, jeżeli przewiąże się ją w pasie czerwoną tiulową kokardą albo przyozdobi jej górną część maleńkimi diamencikami. Te niepozorne dodatki zawsze znakomicie wpływają na ostateczną prezencję stroju. Warto więc o nich pomyśleć i warto je zastosować, dopasowując je i do sukienki, i do rangi oraz charakteru planowanego wydarzenia.

Zadbaj o swój komfort

Suknie ślubne muszą mieć też odpowiednim materiał. To bardzo ważne, aby łączyły w sobie maksymalną wygodę z maksymalną estetyką. Jeżeli fason okaże się zbyt ciasny bądź źle dopasowany do sylwetki, nie pozwoli on w pełni cieszyć się tym najpiękniejszym dniem w życiu. Trudno bowiem wytrzymać w stroju, który zbyt mocno opina figurę - absolutnie nikt nie poczuje się w nim wygodnie i każdy będzie chciał go jak najszybciej z siebie ściągnąć. A to, czy suknia okaże się wygodna, nie zależy tylko i wyłącznie od jej fasonu. Zależy też o jej materiału, dlatego na niego też trzeba zwrócić szczególną uwagę. Nawet klasyczna suknia ślubna na eleganckie wesele może zapewnić pannie młodej pełen komfort. Istnieje wiele takich tkanin, z których tworzy się równie piękne, jak i wygodne suknie ślubne. Warto więc je przepatrzeć.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Klaudia · 1 miesięcy temu
    Wybór sukni ślubnej dopiero przede mną, na razie robię rekonesans. Bardzo mnie zdziwiło, że uszycie sukni przez krawcową wychodzi porównywalnie finansowo do kupienia gotowej sukni. Zawsze byłam przekonana, że trzeba dużo zapłacić za taką usługę.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Renata R. · 11 miesięcy temu
    Suknie ślubne muszą być super wygodne i dobrze wykonane. Można je uszyć na miarę u krawcowej, żeby były idealnie dopasowane. Trzeba też zadbać o swój komfort i wybrać dobry materiał. Czasami jakieś wybujałe oczekiwania ma rodzina, a to jest nasz dzień i same powinnyśmy móc wybrać sobie kreację, żeby czuć się w tym pięknie!