Kurs terapii czaszkowo-krzyżowej
Terapia czaszkowo-krzyżowa jest jedną z metod terapii manualnej, która opiera się na pracy z ciałem. Odpowiednio przeszkolony terapeuta za pomocą delikatnego nacisku dłoni jest w stanie wyczuć wszystkie spięcia i nieprawidłowości w ciele pacjenta, a następnie poprzez zastosowanie różnych technik uwolnić je i przywrócić naturalną równowagę organizmowi.
Oferta szkoleniowa
Terapia czaszkowo krzyżowa dzięki stosowaniu nieinwazyjnych technik może oddziaływać na układ craniosacralny, co wpływa również na funkcję układu nerwowego, mięśniowego, kostnego, oddechowego, pokarmowego czy limfatycznego. W ostatnich latach popularność tej metody leczenia ciągle rośnie, terapia jest odpowiednia dla pacjentów w każdym wieku, a jej stosowanie przynosi ulgę w wielu problemach zdrowotnych, dlatego też z zabiegów korzysta coraz większa liczba osób. Fizjoterapeuci, masażyści, pielęgniarki i psycholodzy, którzy chcą rozszerzać kompetencje z uwagi na rosnące zapotrzebowanie często wybierają kurs terapii czaszkowo krzyżowej. Wpisując w wyszukiwarkę terapia czaszkowo krzyżowa - szkolenie dowiemy się, że celem kursu jest przedstawić całościowy proces badania oraz nauczyć wykonywania zabiegu z zachowaniem jego terapeutycznego charakteru.
Właściwości terapii czaszkowo krzyżowej
Terapia czaszkowo-krzyżowa jest stosowana w leczeniu stanów pourazowych, bóli głowy i nawracających migren, nerwobóli, zaburzeń snu, obniżonej odporności często wywołanej przewlekłym stresem, nerwicy, depresji, autyzmu, zaburzeń nastroju i chronicznego zmęczenia oraz wielu innych dolegliwości. Kurs dla fizjoterapeutów i pielęgniarek oraz pochodnych tych zawodów uprawnia do wykonywania terapii czaszkowo krzyżowej. Głównym celem takiego kursu jest wypracowanie jak największej efektywności diagnostycznej i umiejętności terapeutycznych związanych z badaniem czaszki i kości krzyżowej. Poprzez wyuczenie odpowiednich technik dotyku i zachowanie jak największej wrażliwości kurs access bars pozwala na bycie gotowym do pracy z pacjentem. Kurs ma na celu przedstawienie istniejącej zależności pomiędzy kościami czaszki i kością krzyżową, która ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu ruchu oraz całego organizmu człowieka.
Zabieg terapeutyczny
Wykonywany przez terapeutę zabieg trwa zazwyczaj około jednej godziny, w trakcie, której wykonywane są konkretne techniki terapeutyczne związane z delikatnym dotykiem, o nacisku nie większym niż 5-cio gramowy. Pacjenci po wykonanym zabiegu zazwyczaj wychodzą z gabinetu wypoczęci, jednak w przypadku osób, z którymi przepracowywane zostają traumatyczne przeżycia podczas terapii mogą wystąpić zmiany rytmu oddychania, mimowolne drgania ciała oraz reakcje emocjonalne (np. śmiech lub płacz).Terapia ma za zadanie wzmocnić naturalny rytm i usunąć blokady w przepływie płynu mózgowo-rdzeniowego.
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.
Najpopularniejsze wpisy:
-
Rynek usług spedycyjnych
-
Jak działają usługi cateringowe?
-
Nieruchomość dopasowana idealnie
-
Nowoczesna łazienka - jak ją urządzić?
-
Kompendium wiedzy na temat arteterapii
Najnowsze wpisy:
-
Sport po 40 - jakie zajęcia wybrać?
-
Czy smutek to już depresja? Kiedy warto wybrać się do psychologa?
-
Jakie są najczęstsze błędy popełniane przy pisaniu tekstów i poprawiane przez redaktorów?
-
1 listopada, czas refleksji - jakie znicze wybierają Polacy?
-
Czym kierować się wybierając psychologa dla dzieci i młodzieży?