Skip to main content

Kurs terapii czaszkowo-krzyżowej

Dodaj komentarz

Terapia czaszkowo-krzyżowa jest jedną z metod terapii manualnej, która opiera się na pracy z ciałem. Odpowiednio przeszkolony terapeuta za pomocą delikatnego nacisku dłoni jest w stanie wyczuć wszystkie spięcia i nieprawidłowości w ciele pacjenta, a następnie poprzez zastosowanie różnych technik uwolnić je i przywrócić naturalną równowagę organizmowi.

Terapia czaszkowo krzyżowa w natural-flow.pl

Oferta szkoleniowa 

Terapia czaszkowo krzyżowa dzięki stosowaniu nieinwazyjnych technik może oddziaływać na układ craniosacralny, co wpływa również na funkcję układu nerwowego, mięśniowego, kostnego, oddechowego, pokarmowego czy limfatycznego. W ostatnich latach popularność tej metody leczenia ciągle rośnie, terapia jest odpowiednia dla pacjentów w każdym wieku, a jej stosowanie przynosi ulgę w wielu problemach zdrowotnych, dlatego też z zabiegów korzysta coraz większa liczba osób. Fizjoterapeuci, masażyści, pielęgniarki i psycholodzy, którzy chcą rozszerzać kompetencje z uwagi na rosnące zapotrzebowanie często wybierają kurs terapii czaszkowo krzyżowej. Wpisując w wyszukiwarkę terapia czaszkowo krzyżowa - szkolenie dowiemy się, że celem  kursu jest przedstawić całościowy proces badania oraz nauczyć wykonywania zabiegu z zachowaniem jego terapeutycznego charakteru.

Właściwości terapii czaszkowo krzyżowej

Terapia czaszkowo-krzyżowa jest stosowana w leczeniu stanów pourazowych, bóli głowy i nawracających migren, nerwobóli, zaburzeń snu, obniżonej odporności często wywołanej przewlekłym stresem, nerwicy, depresji, autyzmu, zaburzeń nastroju i chronicznego zmęczenia oraz wielu innych dolegliwości. Kurs dla fizjoterapeutów i pielęgniarek oraz pochodnych tych zawodów uprawnia do wykonywania terapii czaszkowo krzyżowej. Głównym celem takiego kursu jest wypracowanie jak największej efektywności diagnostycznej i umiejętności terapeutycznych związanych z badaniem czaszki i kości krzyżowej. Poprzez wyuczenie odpowiednich technik dotyku i zachowanie jak największej wrażliwości kurs access bars pozwala na bycie gotowym do pracy z pacjentem. Kurs ma na celu przedstawienie istniejącej zależności pomiędzy kościami czaszki i kością krzyżową, która ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu ruchu oraz całego organizmu człowieka.

Zabieg terapeutyczny

Wykonywany przez terapeutę zabieg trwa zazwyczaj około jednej godziny, w trakcie, której wykonywane są konkretne techniki terapeutyczne związane z delikatnym dotykiem, o nacisku nie większym niż 5-cio gramowy. Pacjenci po wykonanym zabiegu zazwyczaj wychodzą z gabinetu wypoczęci, jednak w przypadku osób, z którymi przepracowywane zostają traumatyczne przeżycia podczas terapii mogą wystąpić zmiany rytmu oddychania, mimowolne drgania ciała oraz reakcje emocjonalne (np. śmiech lub płacz).Terapia ma za zadanie wzmocnić naturalny rytm i usunąć blokady w przepływie płynu mózgowo-rdzeniowego.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.