Skip to main content

Kurs tapicerski dla każdego

Dodaj komentarz

Choć w dzisiejszych czasach wciąż zbyt wiele osób preferuje kupić meble nowe zamiast inwestować w odrestaurowanie starych, coraz bardziej popularne stają się warsztaty tapicerskie. Ich popularność jest spowodowana właśnie tym, że stopniowo rozwija się moda na odnawianie mebli. I choć wiele mebli jest uszkodzonych w sposób w jaki żaden kurs tapicerski nie pomoże naprawić, ludzie wciąż z chęcią zapisują się na tego typu warsztaty. Tapicerka jest bowiem najszybciej niszczącą się częścią dla każdego krzesła lub kanapy lub zagłówka. I choć jej zniszczenia bardzo rzadko wpływają na same użytkowanie takiego mebla, nie zmienia to faktu, że stara tapicerka może bardzo skutecznie zepsuć wystrój w nawet najlepiej urządzonych pomieszczeniach.

Rekodzieło znów w modzie


Istnieje oczywiście wiele metod na to, aby naprawić popękaną lub podartą tapicerkę. Nie brakuje bowiem firm, które specjalizują się właśnie w tego typu zleceniach. Jednakże wraz z modą na odnawianie mebli pojawiła się także moda na to, aby uczyć się ich samodzielnej naprawy. Stąd też wzięły się różnego rodzaju kursy tapicerskie, które obecnie można znaleźć w praktycznie każdym większym mieście polskim. Na samo hasło warsztaty tapicerskie - Warszawa można znaleźć mnóstwo ofert takich przedsięwzięć. Taki kurs zazwyczaj trwa zaledwie parę dni, ale wiedza jaką można w tym czasie wyciągnąć jest ogromna.

Jak wyglądają warsztaty tapicerskie?

Otóż zależy to od wielu czynników, a najbardziej oczywistym jest to, że każdy warsztat jest prowadzony nieco inaczej ponieważ wszystko zależy od tego jaka firma go organizuje. Jednakże zdecydowana większość kursów tapicerskich zapewnia swoim kursantom dostęp nie tylko do wiedzy, ale także do narzędzi, które są niezbędne podczas odnawiania tapicerki. Często bowiem ludzie po prostu nie wiedzą jakich narzędzi użyć przy naprawie mebli. Warsztaty tapicerskie to zatem doskonała okazja na to aby najpierw z bliska przyjrzeć się temu co i jak używa doświadczony specjalista, a potem samodzielnie spróbować zrobić dokładnie to samo.

Małymi krokami do celu

Zazwyczaj podczas warsztatów tapicerskich każdy uczestnik ma szansę wymienić tapicerkę na małym meblu, takim jak na przykład pufa. Przy tym ma dostęp do wszelkiego rodzaju uwag i wskazówek, zapewnianych przez prowadzącego warsztaty specjalistę. Dzięki temu ma się pewność, że wszystko robi się zgodnie z prawidłowymi wytycznymi i będzie można uzyskać najlepsze rezultaty.


Kurs tapicerski nie jest bardzo drogi, a zdolności jakich można nabyć podczas jego trwania pozostają na całe życie. Dlatego też każdy kto marzy o tym, aby samodzielnie odnawiać stare meble na pewno powinien skorzystać z tego co oferują tego typu warsztaty. To unikatowa okazja aby odkryć w sobie nowe talenty.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.