Skip to main content

Kiedy warto wynająć busa?

1 komentarz

Jednym ze sposobów na miłe spędzenie czasu w weekend jest wycieczka ze znajomymi w nieznane tereny. Jeżeli liczba chętnych na wyjazd nie przekracza 5 osób, to nie ma problemu, w przeciwnym razie mogą spotkać nas pewne problemy. Jednak na szczęście rozwiązaniem tego problemu jest wynajem busa 9-osobowego.

Wynajem busa 9-osobowego

Zalety wynajmu busa 

Wynajem takiego pojazdu może być doskonałym pomysłem, ponieważ dzięki temu nie trzeba jechać na dwa samochody i kombinować z dodatkowym parkingiem. Jeśli po głowie chodzi Ci pytanie - jak wynająć busa?, kontynnuj czytanie naszego artykułu, a my podamy Ci wszelskie istotne informacje. Pamiętaj, że w razie potrzeby wypożyczyć taki pojazd można także na dłuższy czas niż weekend. Poza oszczędnością pieniędzy na paliwo do drugiego auta o wiele łatwiej jest znaleźć zmiennika dla kierowcy. Wówczas każdy na miejsce dojedzie o wiele mniej zmęczonym.

Postaw na wygodę

Warto pamiętać także, że busy przeznaczone do przewożenia 9 osób mogą być prowadzone przez osoby posiadające kategorię B prawa jazdy, co znacznie ułatwia skorzystanie z ich wynajmu. Oczywiście nie można zapominać, że dobrze przygotowany i zaprojektowany bus poza pasażerami może pomieścić także sporą ilość bagaży. Dzięki temu doskonale nadaje się do dłuższych wypadów niż tylko weekendowe.

Wynajem busa we Wrocławiu

Na co zwracać uwagę przy wynajmie busa?

Przede wszystkim, zanim zdecyduje się na podpisanie umowy o wynajem busa, warto przeczytać i zrozumieć regulamin konkretnej firmy, która zajmuje się jego wynajmem. Oczywiście bardzo fajną zasadą przy każdym wynajmie jest odpowiednio wcześniejsza rezerwacja pojazdu. Oczywiście przy wynajmie auta trzeb pamiętać, że będzie niezbędne zapłacenie kaucji. Oczywiście jej wysokość zależy od marki busa, jego rocznika oraz wyposażenia. Większość wypożyczalni bez problemów oddaje kaucję za wypożyczony samochód pod warunkiem jego zwrócenia w nienagannym stanie technicznym. Największym problemem jest uszkodzenie samochodu przez innego użytkownika drogi czy też ogólnie inną osobę. Bardzo dobrym pomysłem jest sprawdzenie jakie ubezpieczenie posiada auto, ponieważ może to pomóc uniknięcia naprawdę wielu problemów. Warto także sprawdzić i zadbać o dodatkowe wyposażenie takie jak łańcuchy śnieżne w przypadku wyjazdu w bardzo trudny teren.

Cena usługi

Większość wypożyczalni pozwala na dodatkowe wyposażenie łańcuchów czy też fotelików. Wbrew pozorom w większości przypadków wyjazd przy wykorzystaniu firmy wypożyczającej busy będzie bardziej opłacalny niż ten organizowany samodzielnie, zwłaszcza jeżeli niezbędny będzie nam bus oraz wyposażenie do niego. Cena wynajmu busa może zależeć od:

- czasu, na jaki wynajmuje się busa
- wyposażenia
- model i rocznik busa
- dodatkowego ubezpieczenia
- obszaru, na którym będzie poruszał się bus

Spraw, które mają wpływ na cenę wynajmu busa jest sporo. Jednak niezależnie od kosztów warto dokładnie przemyśleć tę kwestię. Wynajem busa ma zwykle sens w przypadku wypadów w większą ilość osób.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Alicja G. · 11 miesięcy temu
    Kiedy organizowałam wesele wynajem busa był niezastąpiony! Polecam się nad tym zastanowić, bo nie każdy gość weselny ma możliwość dojechać samodzielnie!