Skip to main content

Jak zachować się podczas awarii tira na trasie?

Dodaj komentarz

Awaria pojazdu drogowego może przytrafić się w każdym, nawet najmniej oczekiwanym momencie. W przypadku samochodów osobowych pojawiają się niewielkie kłopoty, kiedy do takiej awarii dojdzie, jednak prawdziwym wyzwaniem jest sytuacja, kiedy awarii ulegnie ciężarówka, ponieważ jej poprawne usunięcie z miejsca zdarzenia może być naprawdę problematyczne. W takiej sytuacji trzeba podjąć odpowiednie kroki, które doprowadzą w końcu do wyjścia z tej trudnej sytuacji. W tym artykule postaramy się podpowiedzieć, jak zachować się podczas awarii tira na trasie.

Pomoc drogowa Jarex Wrocław

Czy da się uniknąć usterek na trasie?

Zacznijmy może od tego, czy da się w ogóle uniknąć całkowicie awarii na trasie. Oczywiście nigdy nie możemy być całkowicie pewni, że jakiś element naszego pojazdu nagle nie odmówi posłuszeństwa. Istnieje jednak kilka sposobów na to, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia awarii na drodze. Przede wszystkim regularne przeglądy mogą okazać się bardzo przydatne. To właśnie w trakcie rutynowych przeglądów można wykryć objawy, które w przyszłości mogą zaowocować wystąpieniem usterki na drodze. Gdy dokonujemy w naszym pojeździe napraw, warto korzystać z części sprawdzonych producentów. Aby zabezpieczyć się na ewentualność wystąpienia awarii, dobrze jest wozić ze sobą zestaw akcesoriów, które są niezbędne gdy nasza ciężarówka ulegnie awarii.

Co robić podczas awarii tira na trasie?

Gdy dojdzie do awarii na trasie, pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić, jest odpowiednie zabezpieczenie miejsca, gdzie ona wystąpiła. Koniecznie trzeba włączyć światła awaryjne oraz rozstawić trójkąt ostrzegawczy na odpowiedniej odległości. Dzięki tym środkom bezpieczeństwa inni kierowcy będą z daleka widzieć, gdzie znajduje się nasz zepsuty pojazd. Następnie trzeba zlokalizować źródło awarii i jeżeli jest to możliwe, to należy je jak najszybciej usunąć. Jeżeli usterka jest zbyt poważna, to należy usunąć pojazd z miejsca zdarzenia. Do tego zadania niezbędna będzie laweta do samochodów ciężarowych i tirów, która zazwyczaj znajduje się na wyposażeniu profesjonalnych firm świadczących usługi z zakresu pomocy drogowej. 

Skąd wziąć pomoc?

Pomoc w trakcie usterki, zazwyczaj jest nam zapewniana za sprawą firmy ubezpieczeniowej. Jeżeli mamy bowiem wykupiony odpowiedni pakiet, to możemy liczyć na pomoc drogową. Jeżeli jednak takiego pakietu nie mamy, to trzeba pomoc zorganizować na własną rękę. Godna polecenia jest firma Pomoc drogowa Jarex Wrocław, mieszcząca się przy ul. Zakładowej 11X/10, której oferta dostępna jest na stronie: pomocdrogowatirwroclaw.pl (Tel: 782 552 651). Firma posiada w swojej flocie odpowiedni sprzęt, aby holować tiry. Koszt odholowania ciężarówki w wyznaczone miejsce jest dość spory, jednak jest to jedyne wyjście w sytuacji, w której awaria jest na tyle poważna, że uniemożliwia kontynuowanie dalszej jazdy. Zawsze warto więc wykupić ubezpieczenie oferujące pomoc drogową w pakiecie.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.