Skip to main content

Jak wybrać dobrego fotografa?

1 komentarz

Czym powinien się charakteryzować naprawdę najlepszy i obyty w swoim fachu fotograf ślubny? Nie jest to wcale aż tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać.

Fotograf ślubny Enroute Gdańsk

Cechy dobrego fotografa

Wiele osób nie ma zielonego pojęcia o tym, na co tak właściwie powinno się zwracać uwagę podczas poszukiwań idealnego profesjonalnego fotografa. Tych cech jest natomiast kilka. Po pierwsze - dobry fotograf zawsze wykaże się doskonałą umiejętnością obsługi sprzętów fotograficznych i różnych dodatkowych urządzeń. Bo nie mówimy tu tylko o samych aparatach, ale też i o różnego rodzaju obiektywach, które - odpowiednio użyte - potrafią totalnie odmienić każdy kadr i wpłynąć na końcowy efekt. Fotograf tworzy zdjęcia, a później je obrabia. Musi więc znać się przy okazji na obsłudze programów graficznych i oczywiście je posiadać, gdyż najczęściej nie są one darmowe, zwłaszcza gdy mówimy o tych lepszych, dających dostęp do różnych ciekawych funkcji.

Wrodzony talent

Póki co skupiamy się jednak wyłącznie na aspektach czysto technicznych. A przecież z jakiegoś powodu fotografia ślubna nazywana jest sztuką i zalicza się ją do dziedzin artystycznych. Raczej nie można się jej nauczyć, a na pewno byłoby to bardzo trudne. Szukając w Internecie frazy fotograf Trójmiasto można natknąć się na wielu artystów z pasją realizujących swoja pracę. Do tworzenia pięknych i zachwycających wręcz zdjęć ślubnych trzeba mieć naturalny talent. Człowiek albo się z nim rodzi, albo nie. Albo uzyskuje naturalny dar do wypatrywania najpiękniejszych kadrów i uchwytywania cudownych momentów, albo tego nie ma i może robić jedynie schematyczne, zwykłe zdjęcia. Fotograf ślubny powinien inspirować i zachwycać swoimi pracami, ukazując na nich prawdziwe emocje. Zdjęcia same w sobie muszą wzbudzać różne uczucia. Jeżeli tego nie robią, to znaczy, że źle je wykonano i nie zadbano o ich prawdziwą wartość.

Fotografia ślubna Trójmiasto

Fotografia ślubna

Jak już to sobie powiedzieliśmy, fotografia ślubna jest więc dziedziną mocno artystyczną. Jeżeli oprócz dobrego fotografa interesuje was piękna scenografia warto rzucić okiem na ten artykuł https://enroutephotography.eu/wesele-w-stylu-glamour-5-najlepszych-miejsc-w-gdansku-i-okolicy/, zawierający propozycje miejsc na wystawne wesele. Twórca zdjęć powinien działać i zachowywać się jak artysta, dążąc do wyrobienia swojego indywidualnego stylu. Każdy na pewno kojarzy tradycyjne i dość schematyczne zdjęcia z wesele, tworzone przy użyciu zimnych ogni. Goście otrzymują je od fotografa, następnie ustawiają się w półokręgu, a w samym centrum para młoda zaczyna się przytulać lub całować - moment uwieczniany jest na zdjęciu. Takie zdjęcia wyglądają oczywiście bardzo ładnie, ale są jednak... nudne. Powtarzają się tak często i były już tak licznie powielane przez fotografów, że nikogo one ani nie dziwią, ani nawet nie potrafią przyciągnąć wzroku na dłużej. Fotograf ślubny powinien sprawić, że to wesele zostanie doskonale ukazane na zdjęciach i nikt nie będzie mieć wtedy wątpliwości co do tego, że było ono elegancką i wystawną uroczystością. Nawet w fotografii ślubnej warto się wyróżniać.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.