Skip to main content

Idealna szafa

1 komentarz

szafy przesuwneNie wszyscy mogą pozwolić sobie na wygospodarowanie oddzielnej przestrzeni w mieszkaniu przeznaczonej specjalnie na ubrania i buty. Dla takich osób najważniejszy będzie wybór odpowiedniej szafy, która pozwoli jak najefektywniej wykorzystać dostępną przestrzeń i jednocześnie będzie dobrze wyglądać w sypialni, korytarzu lub salonie. Znalezienie takiego egzemplarza może nie być łatwe, dlatego warto zaznajomić się z zagadnieniem jakim jest projektowanie szaf.

 

Przemyślany wybór szafy


szafy na wymiarPrzede wszystkim należy zastanowić się nad tym jaki chcielibyśmy mieć mechanizm otwierania. Przy niewielkiej ilości dostępnego miejsca najlepszym rozwiązaniem będzie szafa przesuwna. Brak otwieranych skrzydeł sprawia, że łatwiej ją otworzyć i świetnie pasuje do nowoczesnych wnętrz. Dodatkowo lustro na drzwiach sprawi, że pomieszczenie w którym będzie znajdowała się szafa będzie wydawało się większe.

- szafy przesuwne Komandor

Wymiary szaf


Kolejną ważną kwestią przy projektowaniu szafy są jej wymiary. Wiele osób robi wysokie szafy zabudowane pod sam sufit, unikając w ten sposób dodatkowej powierzchni zbierającej kurz. Szerokość powinna być dopasowana do ilości dostępnego miejsca w pomieszczeniu, podobnie jest z głębokością. Szafa na wymiar nie powinna być za płytka, ponieważ może okazać się, że nie mieszczą się w niej ubrania złożone w kostce lub powieszone na wieszaku. Należy więc zastanowić się w jaki sposób najlepiej przechowywać nasze rzeczy i ile miejsca potrzebuje ich organizacja. 

Odpowiednio zorganizowane miejsce w szafie


Powinniśmy wziąć także pod uwagę, czy w szafie będziemy przechowywać coś więcej niż ubrania - mogą to być np. buty, szpargały, dokumenty, biżuteria a nawet odkurzacz. Już na etapie projektowania warto przemyśleć co i gdzie konkretnie będziemy trzymać. Da nam to możliwość zamontowania dodatkowych szuflad, pozostawienia przestrzeni na kartony lub inne rzeczy, co ułatwi zachowanie porządku w szafie. Zastanówmy się także nad umieszczeniem dodatkowego oświetlenia w szafie - nasze ubrania będą lepiej widoczne, co pozwoli na oszczędność czasu podczas codziennego wybierania stroju. Pamiętajmy przede wszystkim, że jedną z zalet projektowania szafy do naszego domu jest możliwość przedyskutowania wszystkich opcji z projektantem, dzięki czemu może powstać szafa idealnie wpasowana w nasze potrzeby.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Kacper · 1 lat temu
    Fajny artykuł. Dokładnie porusza aspekty, nad którymi warto się zastanowić i zwrócić uwagę przed złożeniem zamówienia na meble na wymiar. Przydatna wiedza, która zostanie ze mną na przyszły remont w moim mieszkaniu