Skip to main content

Gdzie można postawić domek holenderski?

Dodaj komentarz

Posiadanie własnego domku letniskowego, który umożliwiałby spędzenie wczasów bez konieczności rezerwowania miejsc w hotelu, czy też poszukiwania apartamentów do wynajęcia, jest w sferze marzeń wielu osób. Istnieje rozwiązanie, które pozwala osiągnąć ten cel bez ponoszenia wysokich kosztów oraz budowania takiego domku od podstaw. Rozwiązaniem tym są domki holenderskie.

Gdzie wynająć domek holenderski?

Czym są domki holenderskie?

Budowa domków holenderskich opiera się na stalowej konstrukcji, którą łatwo można przetransportować w dowolne miejsce. Nie wymagają one specjalnego przygotowywania na miejscu postawienia i można je użytkować zaraz po przywiezieniu na działkę. Dokładne informacje o konstrukcji można znaleźć na stronie firmy oferującej wynajem domków holenderskich www.mobilnedomkins.pl, oferującej również pełną obsługę przy ich transporcie i ustawianiu na miejscu docelowym.

Przygotowywane w ten sposób domki mają pełną funkcjonalność porównywalną do klasycznych domków letniskowych, jednak nie wymagają one przechodzenia pełnej procedury związanej z pozwoleniami na budowę. Rozwiązanie to jest często wykorzystywane przez osoby posiadające działki rekreacyjne, ponieważ jest tańsze i prostsze w realizacji niż postawienie nawet małego domku od podstaw.

Gdzie można postawić domek holenderski?

Ze względu na ułatwienia związane ze zdobywaniem pozwolenia na budowę, w przypadku domków holenderskich nieprzekraczających 70 m² nie jest wymagana zgoda. Należy jedynie złożyć odpowiedni dokument zgłaszający. Domek można postawić na dowolnej, standardowej działce budowlanej lub rekreacyjnej. Nie wymaga on specjalnego przygotowania terenu, dlatego też samo ustawienie jest błyskawiczne.

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość postawienia domku holenderskiego na działce rolnej lub leśnej, jednak niezbędne jest dopełnienie formalności pod postacią poinformowania urzędu na 30 dni przed planowym postawieniem domku i przeniesienie go w inne miejsce przed upływem 120 dni. Dzięki temu możliwe jest bezproblemowe wykorzystywanie jednego domku holenderskiego w kilku lokalizacjach, co ogranicza koszty.

Ile kosztuje domek holenderski?

Czy warto zainwestować w domek holenderski?

Rozwiązanie to jest z pewnością tańsze i mniej problematyczne niż stawianie od podstaw klasycznego domku letniskowego. W przypadku chęci zmiany lokalizacji wystarczy zadbać o odpowiedni transport domku holenderskiego i dopełnić prostych formalności. Dzięki temu zależnie od chęci i sezonu wykorzystywać go można w niemal dowolnym miejscu. Istotne jest również to, że gdy domek staje się już zbędny, ponieważ przestaje się z niego korzystać, bez problemu można go sprzedać.

Domki te mogą służyć nie tylko bezpośrednio w sezonie letnim. Można je wykorzystywać równie dobrze jako domki całoroczne, ponieważ ich ściany są docieplone i większość posiada wbudowane piecyki bądź kominki umożliwiające ogrzewanie domku zimą. Inwestycja w takie rozwiązanie zapewnia dużo większą wygodę w czasie wypoczynku wakacyjnego oraz daje dodatkowe możliwości w czasie urlopów poza sezonem letnim.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.