Skip to main content

Czym cechuje się praca jako kierowca Bolt?

1 komentarz

Praca jako kierowca taxi to częsty wybór dla osób posiadających swój samochód i szukających pracy. Wiąże się to jednak z koniecznością wykonania szeregu kursów, szkoleń i otrzymania licencji. Czy są jakieś prostsze rozwiązania? Okazuje się że tak. Praca w Bolt to nowoczesny odpowiednik jeżdżenia w taxi. Nie potrzebujemy licencji, a jedynym wymaganiem jest smartphone do pobrania i obsługi aplikacji. A co z samochodem? Okazuje się, że wcale nie jest to obowiązek, bo firma oferuje możliwość wynajmu samochodu dla swoich kierowców. Mimo wszystko lepiej posiadać swój samochód, upewniając się przed tym, że spełnia on wymagania firmy.


Różnice między pracą jako zwykły taksówkarz, a praca w Bolt

Cała praca sprowadza się więc do wyjścia z domu, włączenia telefonu, aplikacji i czekania na zlecenia. Po odebraniu zlecenia nasza praca jest dokładnie taka sama jak każdego taksówkarza, a więc bezpieczne i sprawne przejechanie z punktu A do punktu B. Naturalnie przydatnym narzędziem do pracy jest posiadanie GPS lub wysoka znajomość miasta, po którym jeździmy, choć sama aplikacja mocno ułatwia sprawę. Sprawny przejazd wraz z miłą atmosferą jest bardzo ważny, ponieważ osoba zamawiająca ma możliwość oceny przejazdu. I tu właśnie przechodzimy do jednego z najważniejszych punktów. W odróżnieniu od standardowej pracy w taxi, praca w Bolt to zamawiający wybiera przewoźnika. Kieruje się on głównie ilością gwiazdek, którą posiada i najlepiej żeby wynosiła ona co najmniej cztery, a najlepiej pełne pięć. Jest to naturalnie dość trudne, jednak to coś, co pośrednio determinuje nasze zarobki, bo wpływa na ilość otrzymywanych zleceń.

Od czego zależą zarobki kierowcy Bolt?

Ale no właśnie, jakie są zarobki kierowców Bolt? Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ istnieje szereg czynników, które determinują nasze zarobki. Pierwszym i oczywistym czynnikiem jest ilość czasu, którą poświęcamy. Warto tutaj dodać, że nie jesteśmy zobowiązani do wyrabiania danej liczby godziny i ilość pracy zależy od nas samych. Jeśli liczymy na zarobki mogące zastąpić nam pracę etatową, to musimy liczyć się z koniecznością jeżdżenia około 40-50 godzin tygodniowo, a więc tyle ile pracuje się w pełnym wymiarze czasu. Wiele osób decyduje się jeździć tylko weekendami, a nawet tylko wtedy, gdy ma na to ochotę. Jest to świetny sposób na spędzenie nudnego popołudnia dla miłośników jazdy samochodem. Można pojeździć z punktu A do punktu B, porozmawiać z ludźmi i zarobić trochę pieniędzy na drobne wydatki.

Kierowca Bolt zatrudniony przez onlygo.pl

Pracuj jako kierowca z OnlyGo!

Zarobki będzie determinować też miasto, a raczej popularność tej usługi w danym mieście. Naturalnie najlepiej wypadają tutaj miasta studenckie, które cechuje bogate życie nocne, bo wtedy zarabia się najwięcej. Wiąże się to jednak z koniecznością pracy w weekendy w godzinach wieczornych na co nie każdy ma czas i siłę po całym tygodniu pracy. Jeśli jednak ktoś pracuje tylko w ten sposób, to takie dni będą dla niego istną hossą.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Agata · 8 miesięcy temu
    Jako pasażerka, której zdarza się korzystać z innego transportu niż publiczny, często wybieram przejazd właśnie Boltem. Z mojego punktu widzenia jest to bezpieczniejsze i pewniejsze niż łapanie pierwszej lepszej taksówki. Wiem, z kim jadę, znam opinie na jego temat, w telefonie wyświetla mi się na bieżąco trasa... Zdecydowanie jestem fanką takiego rozwiązania.