Czy warto zapisywać dziecko do płatnego przedszkola?
Dla większości dzieci, przedszkole to podstawa ich edukacji. Jest to również czas na zabawę i naukę. To poważna decyzja dla rodziców. Oto lista czynników do rozważenia jeżeli zastanawiasz się, czy wybrać przedszkole prywatne czy publiczne. Należy pamiętać, że system szkół publicznych i każda szkoła prywatna lub niezależna jest inna, a poniższe czynniki będą miały różne znaczenie i znaczenie dla każdego.
Przedszkole państwowe a prywatne
Nauczyciele w szkołach publicznych muszą posiadać ważne licencje państwowe, a także spełniać określone kryteria, aby służyć uczniom ze specjalnymi względami dydaktycznymi. Są też zalety przedszkola prywatnego. Prywatne przedszkola nie mają takich samych wymagań. Oznacza to, że jeśli wiesz, że Twoje dziecko wymaga specjalnego przewodnictwa lub uwagi lub ma zdiagnozowane problemy z nauką, zapytaj, czy prywatna szkoła jest odpowiednio wyposażona, aby zaspokoić jego potrzeby. Czasem stosowana jest rekrutacja do przedszkola.
Wspomaganie kreatywności
Z drugiej strony szkoły prywatne mogą być w stanie rzucić wyzwanie uczniom o zaawansowanych umiejętnościach. Częściowo dzięki mniejszej liczebności klas i niższemu stosunkowi liczby uczniów do nauczycieli, szkoły prywatne są w stanie uniknąć „nauczania dla średniozaawansowanych”, zapewniając więcej zasobów i wyzwań dla silnych akademicko uczniów. Zajęcia, jakie organizuje Przedszkole Mówiś w Słupsku pozwalają znaleźć dzieciom swój talent już we wczesnych latach.
Wartości wspierane w przedszkolu
Wiele szkół prywatnych celowo kładzie nacisk na określone wartości, takie jak uczciwość, przyjaźń, szacunek i prawość. Wszystkie te wartości określają to, co w wielu szkołach nazywa się „kształceniem postaci”. Szkoły prywatne często tworzą zajęcia i lekcje mające na celu demonstrowanie i egzemplifikację tych wartości. Szkoły celowo koncentrują się nie tylko na rozwoju intelektualnym dziecka i nauce akademickiej, ale także na jego rozwoju moralnym, obywatelskim i behawioralnym. Ponadto niektóre szkoły prywatne lub niezależne obsługują tylko jedną płeć: tylko dla chłopców lub dla dziewcząt. Takie podejście ma pewne nieodłączne zalety. Istnieją pewne różnice w sposobie uczenia się i zachowania chłopców i dziewcząt - i te różnice pojawiają się już w przedszkolu.
Elastyczne nauczanie
Nauczyciele są w stanie dostosować swoje metody i techniki do preferencji uczenia się danej płci, umożliwiając chłopcom (lub dziewczętom) eksplorację, naukę i rozwój w sposób najbardziej do nich pasujący i naturalny. Dla matek i tatusiów żonglujących karierami i innymi dziećmi ważne jest planowanie. Każda szkoła publiczna i prywatna będzie różniła się opcjami, które oferuje w zakresie planowania zajęć przedszkolnych, w tym opcji całodniowych lub półdniowych, dni tygodnia oraz opieki przed i po lekcjach. Warto pamiętać, że do przedszkoli prywatnych prowadzone są rekrutacje, o których więcej przeczytać możesz pod linkiem przedszkole-slupsk.pl/rekrutacja/, dowiesz się tam o terminach i kosztach.
Koszty prywatnego przedszkola
To oczywiste: czesne jest jedną z głównych różnic między szkołą publiczną a prywatną i ma wpływ na wiele rodzin. Szkoła publiczna jest bezpłatna; szkoła prywatna ma metkę. W większości prywatnych szkół roczne czesne zazwyczaj sięga tysięcy, nawet w przedszkolach - chociaż niektóre szkoły oferują pomoc finansową. Oczywiście koszt i wartość prywatnej edukacji to nie tylko kwoty w dolarach. (Dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę inne elementy z tej listy - zwłaszcza jeśli czesne jest przystępne dla Twojej rodziny).
Więc gdzie to zostawia cię jako rodzica? W każdym razie prawie zawsze warto odwiedzić szkoły, których wybór rozważasz, i porozmawiać z nauczycielami i administratorami. Porozmawiaj z innymi rodzicami i poznaj ich perspektywy.
lub dodaj komentarz jako gość
-
Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).· 1 lat temuTen artykuł tylko upewnił mnie, że warto było przepisać dziecko z przedszkolna publicznego do prywatnego. Teraz widzę, że mój syn ma dużo możliwości rozwoju i jest doceniany. Chętnie idzie do przedszkola, ale za to mniej chętnie wraca do domu! 😀 Chyba naprawdę polubił swoje przedszkole.😉 Niech cieszy się bezgranicznie z tych pięknych lat. 😍 Polecam odważyć się na ten ruch wszystkim rodzicom, którzy nadal mają wątpliwości.
Najpopularniejsze wpisy:
-
Rynek usług spedycyjnych
-
Jak działają usługi cateringowe?
-
Nieruchomość dopasowana idealnie
-
Nowoczesna łazienka - jak ją urządzić?
-
Kompendium wiedzy na temat arteterapii
Najnowsze wpisy:
-
Ile prądu zużywa powietrzna pompa ciepła?
-
Sport po 40 - jakie zajęcia wybrać?
-
Czy smutek to już depresja? Kiedy warto wybrać się do psychologa?
-
Jakie są najczęstsze błędy popełniane przy pisaniu tekstów i poprawiane przez redaktorów?
-
1 listopada, czas refleksji - jakie znicze wybierają Polacy?