Skip to main content

Co zobaczyć w okolicach Nowego Sącza?

1 komentarz

Planując urlop, często mamy dylemat gdzie się udać, aby wypocząć. Nasz kraj obfituje we wspaniałe krajobrazy i różnorodne atrakcje co potęguje nasz problem. W tym artykule skupimy się na atrakcjach znajdujących się w okolicy Nowego Sącza, które warto zobaczyć. Decydując się na odpoczynek w Beskidzie sądeckim, nie można ich pominąć na swojej wakacyjnej liście. Każdy spragniony wypoczynku urlopowicz znajdzie wśród nich coś dla siebie. Na naszej liście znalazły się zarówno piękne i doskonale zachowane zabytki godne podziwiania, jak i również tereny zielone i miejsca, które zachęcają do aktywnego wypoczynku. Zacznijmy przygodę.

Atrakcje w okolicach Nowego Sącza

Zabytki

Warto zagłębić się w historyczne miejsca. Poznać kulturę i historię miejsca, w którym się znajdujemy, sprzed kilkuset lat. Oto kilka z nich:

 • Sądecki Park Etnograficzny
  Na terenie skansenu można podziwiać 90 oryginalnych budynków takich jak: domy zamożnych osób, warsztaty, świątynie, ubogie zagrody chłopskie. Dzięki licznym wystawom tematycznym turysta może poznać codzienne życie dawnych mieszkańców tych terenów: Łemków, Żydów, Lachów i Górali Sądeckich.
 • Miasteczko Galicyjskie
  Ta atrakcja jest unikalnym miejscem na mapie Nowego Sącza, znajdziesz ją przy ulicy Lwowskiej 226. Będąc w miasteczku galicyjskim, turysta może zobaczyć wiernie zrekonstruowany kompleks zabudowań dawnego rynku. W jego skład wchodzi: ratusz, remiza, dwór szlachty oraz mieszkania miejscowych rzemieślników. Nie ma w Polsce drugiej tego typu atrakcji jak ta, tym bardziej warto ją zobaczyć.
 • Starosądecki Zamek
  Gmach został wzniesiony za panowania Kazimierza Wielkiego. Dzisiaj można podziwiać ruiny zamczyska, którego dawnym zadaniem była ochrona bram miasta przed najazdem obcych. To miejsce pozwala przenieść się do tamtych czasów.

Decydując się na wyjazd w okolice Nowego Sącza, warto zadbać o wynajęcie pensjonatu lub hotelu, gdyż jeden dzień zdecydowanie nie wystarczy nam na zwiedzenie wyróżnionych miejsc. Polecany nocleg w centrum Nowego Sącza to zdecydowanie pokoje gościnne Zygmuntowska. Dobra lokalizacja i atrakcyjna cena, zachęcają na skorzystanie z ich usług.

Tereny rekreacyjne

Do wyboru mamy również tereny do typowego pieszego zwiedzania oraz podziwiania tworów natury. Wyróżniamy:

 • Muszyńskie Ogrody Sensoryczne
  Wszyscy turyści spragnieni wyciszenia i relaksu odnajdą w Muszynie uspokojenie swoich nerwów. Pobyt tutaj dedykowany jest zwłaszcza dzieciom i osobom cierpiącym na zaburzenia integracji sensorycznej. Kompleks składa się z wielu stref oddziałujących na różne zmysły
 • Starosądeckie Bobrowisko
  Jest to kładka licząca 400 m, która znajduje się w okolicy rzek takich jak Dunajec i Poprad. Wszyscy miłośnicy natury znajdą tu ukojenie, mają bowiem możliwość podglądania flory i fauny
 • Ogrody Biblijne
  Miejsce to zostało stworzone, by w zadumie oddać się refleksji nad życiem, medytacji i modlitwie. Zlokalizowane jest w przyjemnych warunkach plenerowych, każdy odnajdzie tutaj upragniony spokój.

Inne propozycje spędzenia czasu w okolicy Nowego Sącza oraz wszelkie szczegóły dotyczące lokalizacji poszczególnych atrakcji i cen biletów są zamieszczone na stronie internetowej "https://www.zygmuntowska.pl/blog/top-10-atrakcji-w-nowym-saczu", gdzie każdy urlopowicz znajdzie coś dla siebie. 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
  Bogdan · 2 miesięcy temu
  Artykuł pięknie uchwycił esencję Nowego Sącza i jego okolic. Jako miłośnik tych terenów, jestem zachwycony! Wskazane atrakcje, od Sądeckiego Parku Etnograficznego po Muszyńskie Ogrody Sensoryczne, to kwintesencja tego, co w Beskidzie Sądeckim najlepsze. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od tego, czy szuka spokoju w naturze, czy fascynujących lekcji historii. To przewodnik, który każdemu pokaże, jak bogata i różnorodna może być ta część Polski.