Skip to main content

Uśmiechnij się! Regularne wizyty u dentysty są drogą do zdrowia

1 komentarz

Zdrowe zęby nie tylko gwarantują piękny uśmiech, ale także zapobiegają rozwojowi poważnych schorzeń w różnych częściach organizmu. Chociaż dostęp do gabinetów stomatologicznych jest powszechny, Polacy nadal zbyt rzadko przychodzą na wizyty kontrolne. Niektórzy z lęku przed bólem, inni z kolei nie zadają sobie sprawy, dlaczego regularne przeglądy stomatologiczne są tak ważne. Obawiasz się bólu i dlatego rezygnujesz z wizyty kontrolnej u dentysty? Niepotrzebnie, dzięki innowacyjnym technologiom w stomatologii wizyty u dentysty trwają krótko, a zabiegi są niemal bezbolesne. Przeczytaj, dlaczego warto regularnie odwiedzać dentystę.

Zdrowie jamy ustnej

Jak często należy odwiedzać dentystę?

Jeśli zależy Ci na zdrowych zębach i białym śmiechu, odwiedzaj dentystę przynajmniej dwa razy w roku. Dzięki temu lekarz wcześnie wykryje próchnicę, choroby dziąseł i przyzębia, co pozwoli Ci uniknąć leczenia kanałowego i innych skomplikowanych zabiegów. Unikniesz też wysokich kosztów, bo cena za wizytę kontrolną jest niższa niż cena za leczenie zaniedbanych zębów. Gdy pacjent ma zdrowe zęby, wizyta kontrolna trwa kilkanaście minut. Na stronie gabinetu Nova Dent novadent-stomatologia.pl przeczytasz, jakie zabiegi warto wykonać w trakcie wizyty kontrolnej.

Jak przebiega wizyta kontrolna?

Podczas wizyty kontrolnej stomatolog udzieli Ci wskazówek, jak dbać o zdrowie jamy ustnej. Podpowie Ci nie tylko, jak prawidłowo czyścić zęby, ale także, jak wybrać odpowiednią pastę i szczoteczkę do zębów. Dentysta wykona też skaling i piaskowanie, aby usunąć zbędne osady i kamień nazębny. Przeprowadzi fluoryzację, aby zabezpieczyć zęby przed próchnicą. Dzięki tym zabiegom, wykonywanym co pół roku, Twoje zęby staną się bielsze i gładkie. Przed wizytą u wybranego stomatologa sprawdź, jaka jest oferta gabinetu dentystycznego w zakresie profilaktyki próchnicy i chorób przyzębia.

Jak często chodzić na wizyty u dentysty?

Jak często chodzić z dzieckiem do dentysty?

Regularne wizyty kontrolne u dentysty są szczególnie ważne w przypadku dzieci. Stomatolog nie powinien kojarzyć się dziecku ze strachem i bólem. Dzieci obserwują dorosłych, więc warto dawać im dobry przykład, regularnie odwiedzając dentystę. Po ukończeniu 1. roku życia i wyrżnięciu się części zębów mlecznych przychodzi czas na pierwszą wizytę kontrolną z dzieckiem u stomatologa. Z kolei po ukończeniu 6. roku życia, gdy pojawiają się pierwsze zęby stałe, zaleca się kontrole co 3 miesiące. Dentysta wykonuje wtedy lakowanie zębów i fluoryzację. Troska o zdrowie jamy ustnej od najmłodszych lat sprawi, że dziecko w przyszłości będzie miało naturalne i zdrowe zęby.

Dlaczego regularne wizyty u dentysty są tak ważne?

Regularne wizyty u dentysty dadzą Ci szansę na profesjonalny przegląd zębów i wczesne wykrycie nieprawidłowości. W zatrzymaniu rozwijającej się próchnicy skuteczne są metody nieinwazyjne, w przypadku zaniedbanych zębów trzeba skorzystać z innych, droższych form leczenia. Chore zęby są źródłem bakterii, które przez jamę ustną docierają do innych części organizmu. Dlatego też stan uzębienia wpływa zarówno na piękno uśmiechu, jak i na zdrowie całego organizmu.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Łukasz · 8 miesięcy temu
    Pamiętam, jak kiedyś wzbraniałem się jak tylko mogłem od pójścia do dentysty. Niestety silny ból zęba mnie do tego zmusił... i całe szczęście! Trafiłem do wspaniałego stomatologa, który uświadomił mi, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Od teraz chodzę na wizyty kontrolne przynajmniej raz na pół roku i zacząłem bardziej dbać o higienę jamy ustnej. Trafienie na dobrego lekarza to zdecydowanie połowa sukcesu!