Skip to main content

Ślub w plenerze w Polsce — jak zabrać się za jego organizację?

1 komentarz

Na ślub w plenerze, popularny na Zachodzie od wielu lat, nie bez przyczyny decyduje się coraz więcej par w Polsce. W otoczeniu przyrody, na plaży czy w lesie przysięga małżeńska nabiera romantyzmu. Ceremonia w miejscu, w którym para młoda czuje się najlepiej, jeszcze bardziej wzrusza i mocniej zapada w pamięć. Przebiega na spokojnie, według indywidualnego scenariusza. Jeśli chcecie wiedzieć, jak zabrać się za organizację ślubu w plenerze i co trzeba załatwić, skorzystajcie z poniższych podpowiedzi.

Jak zabrać się za organizację ślubu w plenerze?

Ślub w plenerze — gdzie go zorganizować?

Planując ślub w plenerze, skorzystajcie z usług firmy specjalizującej się w organizacji eventów, która pomoże Wam załatwić formalności i zadba o wszystkie szczegóły wydarzenia. Przygotuje odpowiadającą Wam stylizację, zapewni stoły, krzesła i catering. Jeśli planujecie ślub na plaży w Trójmieście, na stronie https://www.therings.pl/slub-w-plenerze/ zapoznacie się z przykładowymi realizacjami zaślubin w tym miejscu. Ślub i wesele w plenerze możecie zorganizować też w ogrodach wybranego lokalu lub we własnym ogrodzie. Bez względu na to, czy zdecydujecie się na plażę, czy ogród, opracujcie plan B na wypadek niepogody, aby bez problemu przenieść ceremonię i wesele w zadaszone miejsce.

Ślub kościelny w plenerze — czy to możliwe?

Marzycie o ślubie kościelnym na plaży? Jeśli zadajecie sobie pytanie: "Ślub kościelny i wesele na plaży – czy to w ogóle możliwe?" — odpowiedź brzmi TAK! to jak najbardziej możliwe, choć w przypadku ślubu niekiedy trudne do zrealizowania. Zgodnie z prawem kanonicznym potrzebujecie zgody biskupa diecezjalnego na ślub kościelny w plenerze, a więc również i na plaży. Trzeba napisać do biskupa prośbę i przekonać go odpowiednimi argumentami. Na decyzję czeka się nawet rok, nic dziwnego więc, że wiele par postanawia wziąć skromny ślub w USC, a dopiero potem ślub w plenerze — humanistyczny lub z pastorem wybranego kościoła.

Ślub i wesele na plaży - jak je zorganizować?

Ślub cywilny w plenerze — od czego zacząć przygotowania?

Przygotowania do ślubu cywilnego w plenerze zacznijcie od wystąpienia z prośbą o zgodę do kierownika wybranego USC. Niektórzy kierownicy przychylnie traktują prośby przyszłych par młodych, inni z kolei niechętnie godzą się udzielać ślubu poza budynkiem USC. W prośbie trzeba wskazać miejsce, w którym ślub ma się odbyć — powinno być godne, a więc ciche i uporządkowane, i spełniać warunki bezpieczeństwa. Organizując ślub w plenerze, pamiętajcie o tym, aby zapewnić urzędnikowi transport, stół do podpisania dokumentów i miejsce na odłożenie osobistych rzeczy.

Czym jest ślub humanistyczny i kiedy warto się na niego zdecydować?

Ani biskup, ani kierownik USC nie zgodził się na ślub w plenerze? Nic straconego! Wcale nie musicie rezygnować z marzeń. Zdecydujcie się na ślub humanistyczny. Chociaż ceremonia ta nie ma mocy prawnej, nie ogranicza Was w wyborze miejsca ani osoby, która udzieli Wam ślubu. Rano możecie zawrzeć związek w USC lub w kościele, a potem zorganizować uroczystość w plenerze. Ślubów humanistycznych udzielają mistrzowie ceremonii, którzy pomogą Wam ułożyć scenariusz wydarzenia i opracować treść przysiąg małżeńskich.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.