Skip to main content

Skup aut — co to za miejsce i jak skorzystać z jego usług?

1 komentarz

Sprzedaż auta to proces trudny i wymagający wielu formalności. Dlatego wsparcie skupu aut może być w nim nie do przecenienia. Poniższy artykuł zostanie poświęcony wyjaśnieniu, jak działa ten punkt usługowy oraz jak skorzystać z jego usług.

Jak skorzystać z usług skupu aut?

Jak działa skup aut?

Przykładową firmą świadczącą takie usługi jest Skup samochodów Bart w Gdyni, gdzie gotówkę za pojazd otrzymuje się nawet tego samego dnia. Wszystko zaczyna się od zgłoszenia woli sprzedaży pojazdu. Rzeczoznawcy skupu jak najszybciej docierają pod adres klienta. Tam, bez dalszych zobowiązań wyceniają jego samochód i oferują mu, adekwatną do stanu pojazdu, stawkę. Jeśli klient przystanie na ich propozycję, podpisywana jest zgodna ze standardami i wymogami prawa, umowa kupna-sprzedaży. Następnie pracownicy skupu dokonują wszelkich formalności za klienta. Wyrejestrowują oni auto w stosownym Wydziale Komunikacji, a także pomagają zerwać dalszą umowę z ubezpieczycielem. Po podpisaniu umowy pozostaje jedynie odbiór i transport do skupu na koszt firmy.

Jakie dokumenty są potrzebne do transakcji?

Przede wszystkim, na samym początku udowodnić trzeba, że jest się właścicielem sprzedawanego pojazdu. Sprzedaż pojazdu z kradzieży spowodowałaby bowiem oskarżenie skupu o paserstwo. Ponadto trzeba dostarczyć do skupu dowód rejestracyjny i inne potrzebne dokumenty. Pełen poradnik poprawnego dopełnienia dokumentacji przy sprzedaży samochodu można znaleźć pod adresem https://auto-skup24.pl/blog/146-jakie-dokumenty-przy-sprzedazy-samochodu-do-skupu-aut, gdzie znajduje się także instrukcja kompletowania dokumentów pojazdów firmowych. Artykuł został przygotowany przez doświadczonego specjalistę, co gwarantuje jego wysoką treść merytoryczną i przydatność.

Kiedy zdecydować się na pomoc skupu aut używanych?

Kiedy sięgnąć po wsparcie skupu?

Oczywiście można próbować sprzedać auto samodzielnie, nie jest to opcja zabroniona. Jednakże jest to proces czasochłonny. Samo zredagowanie interesującego ogłoszenia sprzedaży jest skomplikowane. Dodatkowo nieraz czas oczekiwania na kupca przedłuża się nawet do kilku miesięcy. Nie wszystkie marki, modele i roczniki cieszą się jednakowym zainteresowaniem na rynku motoryzacyjnym. Dodatkowo problemem jest sprzedaż auta w gorszym czy nawet fatalnym stanie technicznym. Osoba prywatna nie ma z takiego pojazdu zbyt wielkiego pożytku. Natomiast skup może odzyskać z niego wartościowe części, które po renowacji odsprzeda z zyskiem. Ponadto recykling niemożliwych do naprawienia surowców pozwoli na zarobek w postaci sprzedaży ich do produkcji nowych części.

Po pomoc specjalistów motoryzacji warto także sięgnąć, gdy nie potrafi się samodzielnie wycenić pojazdu. Wiele osób niepotrzebnie zaniża wartość swojego pojazdu, by przyciągnąć kupców, lub po prostu nie jest świadoma realiów rynku. Z kolei fachowcy ze skupu wiedzą, co uwzględnić i jaką stawkę proponować. Ponadto nie mają interesu w okłamywaniu swoich kontrahentów. Ryzykowaliby bowiem konsekwencjami prawnymi za abuzywne klauzule w umowie kupna-sprzedaży, a także utratę wypracowywanej latami renomy skupu.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Henryk A. · 1 lat temu
    Zdecydowanie polecam sprzedaż samochodu w skupie aut. To bardzo wygodna i szybka opcja, zwłaszcza dla osób, które nie mają czasu na samodzielne załatwianie formalności. W moim przypadku wszystko odbyło się to sprawnie i bezproblemowo, a dodatkowo dostałem uczciwą cenę za swój pojazd.