Skip to main content

Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka rehabilitacyjnego?

1 komentarz

Wielu z nas staje przed koniecznością sprawowania opieki nad bliską, niesamodzielną osobą. Niezależnie od tego, czy jest to nasz współmałżonek, dziecko, czy rodzic, opieka taka jest bardzo trudnym zadaniem. Zwłaszcza, kiedy pozostajemy z problemem sami, bez wsparcia. Osoby wymagające naszej pomocy często nie potrafią samodzielnie się poruszać, a nawet wstać z łóżka. Bywa, że spędzają w łóżku cały czas. Sprawowanie opieki nad taką osobą bywa dużym obciążeniem nie tylko psychicznym, ale również fizycznym. W tym trudnym zadaniu pomogą nam sprzęty medyczne, które ułatwią życie nie tylko opiekunom, ale również osobie chorej.

wynajem sprzętu medycznego

Gdzie kupić łóżko rehabilitacyjne?

Aby wybrać odpowiednie łóżko rehabilitacyjne warto zdecydować się na doświadczony sklep o szerokim asortymencie. Takim miejscem jest Sklep medyczny Patronus, który umożliwia zarówno zakup, jak i wypożyczenie sprzętu medycznego. Dodatkowo sklep realizuje wnioski NFZ. W sklepie oprócz łóżek rehabilitacyjnych znajdziemy m.in.: przenośne i stacjonarne koncentratory tlenu, schodołazy, kule i wiele innych. Sklep oferuje atrakcyjne ceny i działa na ternie całego kraju. 

Łóżko medyczne

Przykładem urządzenia, które usprawnia opiekę nad osobą leżącą i poprawia jej samopoczucie jest łóżko rehabilitacyjne. Choremu zapewnia ono wygodę, opiekunowi ułatwia wykonywanie codziennych czynności pielęgnacyjnych. Jest to bardzo pomocne, zwłaszcza w warunkach opieki domowej.

W czym pomaga łóżko rehabilitacyjne?

Dopasowanie i wybór odpowiedniego łóżka dla chorego ułatwi życie zarówno jemu, jak i nam, jako opiekunom. Dla pacjenta będzie oznaczało zmniejszenie możliwości uszkodzenia ciała podczas codziennych czynności pielęgnacyjnych, dla opiekuna zminimalizuje ryzyko wystąpienia urazów kręgosłupa podczas tych samych czynności. Odpowiedni sprzęt zwiększa więc gwarancję bezpieczeństwa.

Ile kosztuje łóżko rehabilitacyjne?

Ceny łóżka rehabilitacyjnego zależna jest od rodzaju wybranego sprzętu. Jego koszt wynosi zazwyczaj kilka tysięcy złotych. Zakup specjalistycznego łóżka rehabilitacyjnego może znacznie obciążyć domowy budżet. Warto jednak wiedzieć, że istnieje możliwość wypożyczenia takiego sprzętu. Jeśli cena wybranego łóżka jest dla nas zbyt wysoka możemy zdecydować się na wynejm. Szeroki zakres sprzętu medycznego, w tym łóżka rehabilitacyjne można wypożyczyć na stronie: https://patronus-med.pl/wypozyczalnia-sprzetu-medycznego w atrakcyjnej cenie. Wypożyczenie sprzętu jest dobrym pomysłem także przed docelowym zakupem, kiedy chcemy się przekonać czy wybrany sprzęt spełni nasze oczekiwania.

Jakie łóżko wybrać?

Łóżko rehabilitacyjne to specjalistyczny sprzęt, wyposażony między innymi w koła z hamulcami, które przy zachowaniu stabilności umożliwiają poruszanie się z pacjentem. Przy wyborze odpowiedniego modelu należy zwrócić uwagę na mechanizm sterowania, który może być manualny lub elektryczny. Sposób elektryczny ułatwi życie choremu, który będzie mógł za pomocą pilota sterować wysokością łóżka, położeniem zagłówków, zmiana ułożenia pleców i nóg. Nie będzie przy tym potrzebował pomocy opiekuna. Samodzielna zmiana pozycji przez chorego w przypadku łóżka z obsługą manualną jest utrudniona lub niemożliwa. Bardzo wygodną formą zakupu łóżka rehabilitacyjnego jest zakup przez Internet. Wykonując zakupy sprzętu medycznego online oszczędzamy czas, a cały proces zachodzi bez konieczności wychodzenia z domu. Dodatkowo sklepy internetowe oferują szczegółowe informacje na temat łóżek rehabilitacyjnych, udostępniając wszystkie najważniejsze parametry. Warto zwrócić uwagę na wymiary i maksymalne obciążenie łóżka, żeby dopasować odpowiedni model do stanu zdrowia, potrzeb,  wagi oraz wzrostu pacjenta a przy tym do naszych możliwości domowych. Ważne są również regulowane poręcze z możliwością opuszczenia poniżej wysokości materaca. Przydatny jest też wysięgnik z trójkątnym uchwytem, który ułatwi choremu samodzielną zmianę pozycji. Przy spożywaniu posiłków lub czytaniu książek pomocny będzie regulowany blat.

Odpowiedni materac

Bardzo ważną częścią każdego łóżka jest odpowiedni materac. Jeśli nie zostanie właściwie dobrany, może stać się źródłem niewygód i dodatkowego stresu nawet dla osoby zdrowej. W przypadku chorych, którzy spędzają w łóżku większość czasu jest to szczególnie ważne. Wybór odpowiedniego materaca będzie zależał przede wszystkim od stanu i potrzeb pacjenta. Dla osoby w większości leżącej pomocny będzie materac antyodleżynowy.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Weronika · 1 lat temu
    Wypożyczyliśmy takie łóżko dla mojej schorowanej babci. Było dobrane do jej potrzeb, jak i dostosowane do mieszkania i innych sprzętów rehabilitacyjnych. Ekipa zamontowała nam je w domu i wytłumaczyła jak z niego korzystać. Polecam, to duża ulga i komfort dla starszej i chorej osoby.