Skip to main content

Kiedy zgłosić się o pomoc do prywatnego detektywa?

Dodaj komentarz

Istnieje wiele sfer naszego życia gdzie możemy liczyć na pomoc detektywa, a zaliczyć do nich można na przykład wykrycie niewierności męża lub żony, sprawdzenie jakie tak naprawdę intencje ma nasz przyszły zięć, czy też poszukiwanie zaginionej osoby. Zakres usług świadczonych przez agencje detektywistyczne jest właściwie nieograniczony, ponieważ życie ludzkie niesie ze sobą  wiele różnych nieprzewidywalnych sytuacji.

Usługi detektywistyczne z Poznaniu

Wyspecjalizowane biura detektywistyczne

Są takie agencje, które specjalizują się w konkretnych sprawach, ale coraz częściej możemy spotkać takie, dla których żadne wyzwanie nie jest problemem jak detektyw Magdalena Pławińska, prowadząca biuro detektywistyczne w Poznaniu cieszące się bardzo dobrą opinią. Bo detektyw to nie tylko osoba, która wykrywa morderstwa, ale zajmuje się również drobniejszymi sprawami. Nawet najsłynniejszy detektyw świata Sherlock Holmes pomiędzy wykrywaniem groźnych przestępców, zajmował się poszukiwaniem zaginionej biżuterii, czy też tropieniem złodzieja cennych pamiątek. Współcześni detektywi nie tropią może złodziei biżuterii, ale będą poszukiwać na przykład dowodów na zdradę współmałżonka. Efekty pracy detektywów mają bardzo często bezpośredni wpływ na życie ich klientów, ponieważ pomagają oni im rozwikłać trudne sprawy dotyczące ich życia osobistego i zawodowego, a także pomagają odnaleźć zaginione osoby.

Kogo można nazwać detektywem?

Detektywem nie może być pierwsza, lepsza osoba z ulicy, tylko musi to być człowiek z odpowiednimi uprawnieniami. W Polsce, aby zostać detektywem należy legitymować się odpowiednią licencją, którą otrzymuje się po zdaniu egzaminu państwowego. Licencję taką przydziela właściwy dla tych spraw minister. Aby posiadać taką licencję  należy mieć ukończone 21 lat, posiadać co najmniej średnie wykształcenie i być obywatelem Unii Europejskiej. To jest podstawa, bo oczywiście przy wyborze odpowiedniego detektywa bierze się po uwagę także wiele innych czynników, takich jak na przykład doświadczenie.

Praca detektywa polega przede wszystkim na zbieraniu informacji, może również polegać na prowadzeniu obserwacji osób, mienia, obiektów, czy też grup. Detektyw ma dostęp do rejestrów KRS i BIK, ale najważniejsze w jego pracy jest to, że może pozyskiwać informacje i współpracować ze służbami państwowymi. Oprócz tego posiada całą sieć różnych znajomości, które pozwalają mu pozyskiwać informacje z różnych środowisk. Zawód detektywa jest traktowany jako zawód zaufania publicznego i jego zeznania w sądzie stanowią niepodważalny dowód. Tak więc wynajęty przez nas detektyw nie tylko zdobędzie dla nas bezcenne informacje, ale także potwierdzi ich autentyczność w sądzie.

prywatny detektyw Magdar Poznań

Usługi detektywów

Do najczęściej wykonywanych usług przez detektywa należą zdobycie dowodów zdrady, oszustwa, poszukiwanie osób i skradzionego albo zagubionego mienia. Do wykonywanych zadań należą także poszukiwanie osób ukrywających się, czy też pomoc w dotarciu do dalekich krewnych. Na skorzystanie z usług agencji detektywistycznej często decydują się rodzice, gdy zauważają, że zachowanie ich dziecka jest niepokojące, ucieka z domu i zaczyna przebywać w podejrzanym środowisku. Oprócz tego co jest wymienione powyżej, detektyw gromadzi także informacje o majątku i sprawdza wiarygodność osób prywatnych i firm, gromadzi dowody w sprawach cywilnych, a także karnych.

Jakie są zasady współpracy z detektywem?

Pierwszą sprawą jest przedstawienie problemu i skonsultowanie go z detektywem, ten link http://www.detektywmagdar.pl/kontakt/ oferuj państwo kontakt z najlepiej ocenianym prywatnym detektywem w Poznaniu. Spotkanie z detektywem jest niezobowiązujące i najczęściej bezpłatne. Wynagrodzenie za swoją pracę detektyw powinien otrzymać w momencie zakończenia sprawy. Po uzyskaniu wstępnych informacji, detektyw powinien określić ile czasu potrzebuje do tego, aby rozwikłać problem oraz wstępnie ocenić koszt. Zasady współpracy powinny być zapisane w umowie, a cena usługi musi być uzależniona od jej rodzaju. Po zakończeniu współpracy detektyw przekazuje nam raport dotyczący prowadzonej sprawy oraz wszystkie zgromadzone dokumenty i materiały.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.