Skip to main content

Jaki pierścionek nosić z obrączką?

1 komentarz

Pierścionek zaręczynowy oraz obrączka ślubna są ważnymi symbolami miłości i wierności dla wielu osób, jednak rzadko się je spotyka jako duet. To nietypowe połączenie może wypaść elegancko lub niezgodnie ze sobą - aby uniknąć tej drugiej sytuacji warto zapoznać się z radami, które pomogą w wyborze. Nie trzeba rezygnować z noszenia pierścionka zaręczynowego i odwrotnie - wystarczy skorzystać ze wskazówek odnośnie noszenia biżuterii, aby wyglądać stylowo oraz modnie.

obrączki ślubne Kraków

Czym kierować się podczas wyboru pierścionka zaręczynowego?

Wiele kobiet po ślubie chowa pierścionki zaręczynowe na pamiątkę, noszą go na łańcuszku lub zakładają je tylko na wyjątkowe okazje. Jednak są takie, które chcą dumnie nosić go na co dzień, by zdobiły ich dłonie oraz przypominały o uczuciu, które on symbolizuje. Należy pamiętać zatem o pewnych aspektach, podczas kupowania zarówno pierścionków, jak i obrączek. Jeśli biżuteria zaręczynowa jest bogato zdobiona, obrączka powinna być bardziej minimalistyczna, aby podkreślała wygląd drugiej ozdoby, a nie z nią konkurowała o uwagę.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przede wszystkim, aby do siebie pasowały rozmiarem, były wizualnie spójne i miały podobną stylistykę. Można wybrać gotowe zestawy biżuterii z tych samych kolekcji, dzięki czemu uniknie się niepotrzebnego problemu z szukaniem pasujących do siebie ozdób na palce. Ciekawie też byłoby skomponować własne połączenie z różnych kruszców, jednak należy pamiętać by były do siebie zbliżone odcieniem, dlatego też lepiej postawić na jeden i ten sam sklep jubilerski. Warto też zapoznać się z innymi ofertami na rynku, które sugerują świetne połączenia błyskotek, jednym z nich jest Jubiler Łodzińscy: lodzinscy.eu, gdzie jest ogromny wybór w bardzo atrakcyjnych cenach.

obrączki z diamentem

Minimalizm - co do niego pasuje?

Wybierając obrączkę w minimalistycznym stylu, daje nam możliwość do tego, aby ta druga biżuteria była bardziej bogata i przyciągała większą uwagę od tego drugiego. W tej sytuacji prosty format jednej z błyskotek można połączyć z zasobnie zdobionym modelem. Może być on wyposażony w skalny odłamek lub wiele eleganckich kamieni, a nawet w diamentową opaską pierścienia zaręczynowego, który będzie świetnie się prezentować na palcu obok skromnej obrączki.

Czy zawsze trzeba nosić obie błyskotki na jednym palcu?

Nie jest to konieczne, jeśli jednak wiesz, jak połączyć te dwie ozdoby, będą one świetnie się razem sprawdzać. Warto też wiedzieć, że ostatnio jest to uważane za aktualny trend, dlatego jeśli ktoś interesuję się modą, na pewno będzie chciał wypróbować to połączenie. Należy zwrócić uwagę na to, że biżuteria może się o siebie ocierać, dlatego też warto postawić na wysoką jakość produktu. Solidnie wykonane pierścionki zaręczynowe, jak i obrączki ślubne będą symbolizować równie trwały i piękny związek.

A co współgra z obrączką zdobioną kamieniami?

Ozdobne obrączki ślubne narzucają niestety trochę więcej ograniczeń, jeśli są cienkie i wzbogacone o maleńkie kamyczki, pierścionek powinien być wykonany w podobnym stylu. Można również postawić na niewielki skalny odłamek w centrum biżuterii zaręczynowej, należy jednak pamiętać, aby pasował kolorystycznie do obrączki. Warto też mieć na uwadze, że pierścionek nie sprawdzi się z kwiecistymi wzorami ani licznymi detalami, lepiej wybrać delikatną ozdobę na środku, aby elegancko się prezentowała, jednak nie odwracała uwagi od głównej gwiazdy - obrączki.

 

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Agnieszka · 1 lat temu
    Bardzo fajny artykuł 😁 Moim zdaniem do klasycznych złotych obrączek pasuje niemalże wszystko! Inna sprawa, jeśli ktoś zdecydował się na bardziej finezyjny motyw obrączek. Wtedy faktycznie może pojawić się problem