Skip to main content

Jak przechowywać suknię ślubną?

Dodaj komentarz

Z przyczyn spowodowanych zaistnieniem pandemii przekładamy nasze śluby, zdarza się również, że suknie kupujemy na długo przed terminem ślubu. Pojawia się wtedy problem związany z przechowaniem sukni ślubnej. Co zrobić by wyglądała ona tak pięknie, jak w momencie odebrania z salonu? 

W jaki sposób należy przechować kreację, by nadal pięknie wyglądała? 

Pamiętajmy, żeby nie przechowywać kreacji w papierowym worku, suknia żółknieje, powstanie wilgoć, gdyż nie będzie przepustowości powietrza. Dobrą inwestycję stanowić będzie zakup pochłaniacza wilgoci. Kobiety, które lubią zapach lawendy, mogą dodatkowo nabyć płócienny woreczek z jej ususzonymi kwiatami. Suknię w szafie możemy trzymać pod niefarbowanym, bezkwasowym papierem lub naturalnym muślinem. Chcąc chronić szatę, powinniśmy dotykać ją jedynie w białych, bawełnianych rękawiczkach. Pamiętajmy, że wieszak może zdefasonować kreację i wypaczyć rękawki lub ramiączka. Świetną inwestycją będzie zakup specjalnie przystosowanego pudełka, gdzie kreacja przetrwa do dnia ślubu, następnie zaś przez kolejne lata po ceremonii. Suknia powinna być przechowana w suchym i chłodnym pomieszczeniu, gdzie nie dochodzi światło słoneczne. Pudełko z kreacją powinniśmy zatem schować pod łóżko, stół bądź fotel. Ważne jest, by pilnować czy suknia jest bezpieczna, niech do pomieszczenia gdzie umieścimy pudełko, dostępu nie mają zwierzęta i małe dzieci. Warto także pamiętać, że jakość sukni też ma kluczowe znaczenie. Suknia wykonana z trwałego materiału na pewno lepiej przetrwa czas przechowywania. Dlatego też warto zdecydować się na zaufany salon sukni ślubnych. Przykładem takiej firmy jest MiaBella Suknie Ślubne mieszcząca się w Opolu, przy ul. Niemodlińskiej 150 (Tel: 693 069 091).   

W jaki sposób należy przechowywać ozdoby ślubne?

Zdarza się, że wraz z suknią musimy przechować biżuterię np. kolczyki, medalik bądź broszkę. Wszystkie ozdoby należy zdjąć z sukni, przechowywać oddzielnie, gdyż mogą się one utleniać, brudzić suknię. Pamiętajmy, żeby nie podpinać kreacji agrafkami, gdyż sytuacja jest analogiczna jak w przypadku biżuterii. W przypadku chęci przymierzenia sukni warto zmyć makijaż. Osypany tusz bądź odbity podkład mogą powodować zabrudzenia i stanowić nie lada problem. Jeśli jesteś po próbnym makijażu, zabezpiecz go specjalnym sprayem utrwalającym, dzięki czemu unikniesz przypadkowych śladów na sukni. Rzeczą oczywistą jest, że przed dokładnym obejrzeniem sukni należy dokładnie umyć ręce.

W jaki sposób należy dbać o kreację po ślubie? 

Jeśli suknia doznała uszczerbku podczas ceremonii ślubnej, przed oddaniem jej do pralni, należy udać się do krawcowej. Pamiętajmy, że pozornie czysta suknia posiada niewidoczne plamy od potu, co po jakimś czasie może spowodować trwałe przebarwienia na materiale. Usuńmy z sukni wszystkie metalowe elementy, gdyż w innym razie mogą się utlenić, zabrudzić kreację. Zaopatrzmy się w odpowiedni pokrowiec, odpowiednio duży i wykonany z oddychającego materiału. Możemy ewentualnie użyć bawełnianej poszwy od kołdry, która zapewni właściwą cyrkulację powietrza, ochroni suknię przed kurzem i działaniem promieni słonecznych. Kreację możemy umieścić w dużym kartonie wypełnionym pergaminie i odłożyć w bezpiecznym miejscu.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.