Jak dobrać odpowiednie rolety do sypialni?

Sypialnia to miejsce odpoczynku i oaza, do której chętnie wracamy. Dlatego powinna być urządzona w taki sposób, by czuć się w niej komfortowo. Jest to miejsce, które powinno gwarantować poczucie prywatności i intymności. Dlatego tak ważne zadbanie jest w tym pomieszczeniu o rolety.

rolety Bochnia

Rolety do sypialni

Podstawowym pytaniem, które powinno paść, podczas doboru idealnych rolet do sypialni brzmi "jakie rolety będą najlepsze?". Czy lepiej zdecydować się na rolety wewnętrzne czy zewnętrzne? I tu kilka podpowiedzi. Przy roletach zewnętrznych problem ochrony prywatności znika od razu, są to rolety typowo zabezpieczające. Ich szeroki asortyment dostępny jest na stronie: https://oknabochnia.pl/rolety/, gdzie widnieją rolety elewacyjne, podtynkowe, nadstawne czy fasadowe. Zaletą tego rozwiązania jest również dodatkowa izolacja termiczna budynku i oszczędność energii, zmniejszenie poziomu hałasu wewnątrz pomieszczenia (co w przypadku sypialni jest niezwykle ważne ) oraz zabezpieczenie okien przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Drugie rozwiązanie to rolety wewnętrzne i te pozwalają na dopasowanie do wnętrza i stylu, jaki panuje w sypialni, chronią przed promieniami słońca rano i zapewniają prywatność. Możliwe jest połączenie obu rozwiązań, które z jednej strony zwiększają poczucie bezpieczeństwa, a z drugiej maja niezwykłe walory estetyczne.

Zalety i wady rolet

Zaletą rolet wewnętrznych jest ich atrakcyjna cena. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest praktyczność i możliwość zaciemnienia pomieszczenia. Z uwagi na mnogość wzorów i kolorów zapewniają też idealne dopasowanie do wnętrza oraz nadanie mu nietuzinkowego charakteru.

Wad można dopatrywać się w kwestii zaciemnienia. Materiał z, którego wykonane są rolety wewnętrzne nie zapewniają całkowitej ochrony przed promieniami słonecznymi, ale może być to po części i zaletą, bo wpadające promienie nie rażą tak bardzo po oczach, a sprawiają, że wybudzenie jest łatwiejsze i przyjemniejsze. Całkowite zaciemnienie nie dla każdego będzie idealnym rozwiązaniem. Ale jeśli takowego poszukujemy znajdziemy go w przypadku rolet zewnętrznych.

Na co zwrócić szczególna uwagę przy doborze rolet do sypialni?

Przy wyborze rolet do sypialni warto zwrócić uwagę na kilka parametrów:

  • stopień transparentności - im roleta jest bardziej transparentna tym bardziej przepuszcza światło.
  • rozmiar - to wyjątkowo ważny parametr, który musimy znać, żeby dobrać roletę pod wymiar okna.
  • typ rolety - jest dużo ciekawych typów rolet dlatego warto się z nimi zapoznać i wybrać ten, który będzie najbardziej odpowiadać będzie naszym potrzebom.

Przy wyborze rolet, warto poradzić się odpowiednich fachowców. W tym celu należy skontaktować się ze specjalistami z firmy Op Invest Bochnia – Okna, którzy doradzą nam, jaki rodzaj rolet sprawdzi się w przypadku naszego pomieszczenia oraz dokonają wymaganych pomiarów. 

Rolety typu dzień/noc

Na rynku mamy wiele rodzajów rolet, jedną z nich jest roleta typu dzień/noc, która zasługuje na szczególną uwagę. Do sypialni sprawdzi się idealnie dzięki specjalnej budowie. Rolety te składają się z dwóch rodzajów pasków - prześwitujących i zaciemniających, które są ułożone naprzemiennie. Dzięki tej konstrukcji jest możliwość regulacji stopnia zaciemnienia pomieszczenia. Takie rozwiązanie okaże się idealne do sypialni.