Skip to main content

Jak dobrać odpowiednie rolety do sypialni?

1 komentarz

Sypialnia to miejsce odpoczynku i oaza, do której chętnie wracamy. Dlatego powinna być urządzona w taki sposób, by czuć się w niej komfortowo. Jest to miejsce, które powinno gwarantować poczucie prywatności i intymności. Dlatego tak ważne zadbanie jest w tym pomieszczeniu o rolety.

rolety Bochnia

Rolety do sypialni

Podstawowym pytaniem, które powinno paść, podczas doboru idealnych rolet do sypialni brzmi "jakie rolety będą najlepsze?". Czy lepiej zdecydować się na rolety wewnętrzne czy zewnętrzne? I tu kilka podpowiedzi. Przy roletach zewnętrznych problem ochrony prywatności znika od razu, są to rolety typowo zabezpieczające. Ich szeroki asortyment dostępny jest na stronie: https://oknabochnia.pl/rolety/, gdzie widnieją rolety elewacyjne, podtynkowe, nadstawne czy fasadowe. Zaletą tego rozwiązania jest również dodatkowa izolacja termiczna budynku i oszczędność energii, zmniejszenie poziomu hałasu wewnątrz pomieszczenia (co w przypadku sypialni jest niezwykle ważne ) oraz zabezpieczenie okien przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Drugie rozwiązanie to rolety wewnętrzne i te pozwalają na dopasowanie do wnętrza i stylu, jaki panuje w sypialni, chronią przed promieniami słońca rano i zapewniają prywatność. Możliwe jest połączenie obu rozwiązań, które z jednej strony zwiększają poczucie bezpieczeństwa, a z drugiej maja niezwykłe walory estetyczne.

Zalety i wady rolet

Zaletą rolet wewnętrznych jest ich atrakcyjna cena. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest praktyczność i możliwość zaciemnienia pomieszczenia. Z uwagi na mnogość wzorów i kolorów zapewniają też idealne dopasowanie do wnętrza oraz nadanie mu nietuzinkowego charakteru.

Wad można dopatrywać się w kwestii zaciemnienia. Materiał z, którego wykonane są rolety wewnętrzne nie zapewniają całkowitej ochrony przed promieniami słonecznymi, ale może być to po części i zaletą, bo wpadające promienie nie rażą tak bardzo po oczach, a sprawiają, że wybudzenie jest łatwiejsze i przyjemniejsze. Całkowite zaciemnienie nie dla każdego będzie idealnym rozwiązaniem. Ale jeśli takowego poszukujemy znajdziemy go w przypadku rolet zewnętrznych.

Na co zwrócić szczególna uwagę przy doborze rolet do sypialni?

Przy wyborze rolet do sypialni warto zwrócić uwagę na kilka parametrów:

  • stopień transparentności - im roleta jest bardziej transparentna tym bardziej przepuszcza światło.
  • rozmiar - to wyjątkowo ważny parametr, który musimy znać, żeby dobrać roletę pod wymiar okna.
  • typ rolety - jest dużo ciekawych typów rolet dlatego warto się z nimi zapoznać i wybrać ten, który będzie najbardziej odpowiadać będzie naszym potrzebom.

Przy wyborze rolet, warto poradzić się odpowiednich fachowców. W tym celu należy skontaktować się ze specjalistami z firmy Op Invest Bochnia – Okna, którzy doradzą nam, jaki rodzaj rolet sprawdzi się w przypadku naszego pomieszczenia oraz dokonają wymaganych pomiarów. 

Rolety typu dzień/noc

Na rynku mamy wiele rodzajów rolet, jedną z nich jest roleta typu dzień/noc, która zasługuje na szczególną uwagę. Do sypialni sprawdzi się idealnie dzięki specjalnej budowie. Rolety te składają się z dwóch rodzajów pasków - prześwitujących i zaciemniających, które są ułożone naprzemiennie. Dzięki tej konstrukcji jest możliwość regulacji stopnia zaciemnienia pomieszczenia. Takie rozwiązanie okaże się idealne do sypialni.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Patrycja · 1 lat temu
    Super artykuł! Bardzo pomocny, trochę mi rozjaśnił temat wyboru rolet do sypialni. Weszłam na wskazaną w artykule stronę https://oknabochnia.pl/rolety/ i na pewno zdecydujemy się na którąś z tych, dostępnych w ofercie, bo jest naprawdę duży wybór!