Skip to main content

Elektronarzędzia, które sprawią, że wykonywana praca będzie skuteczna i bezpieczna

Dodaj komentarz

Decydując się na budowę czy remont domu czeka nas wiele pracy. Profesjonalna ekipa, która wykona pracę na pewno powinna być wyposażona w odpowiedni sprzęt. Aby ułatwić i usprawnić i zapewnić przy okazji bezpieczeństwo ważne jest żeby postawić na dobre narzędzia.

Na jakie narzędzia powinniśmy postawić?

Podstawowy sprzęt jaki musimy mieć, aby remont przebiegał sprawnie to odpowiedni zestaw elektronarzędzi stolarskich i obowiązkowo różnego typu wiertarki i wkrętarki. I tak, narzędzia Milwaukee, to przykład profesjonalnego sprzętu o najwyższej jakości, trwałości i niezawodności. Ze względu na rodzaj zasilania mogą to być sprzęty zasilane sieciowo lub akumulatorowo. Wybór zależy od naszych osobistych preferencji i zakresu prac jaki mamy wykonać. Sieciowe zasilanie pozwoli na użycie sprzętu o większej mocy, choć ograniczy nas kabel. Akumulatorowe narzędzia pozwolą na pracę w różnych miejscach, nie martwiąc się czy w pobliżu jest gniazdo zasilające. Jednak moc takiego sprzętu wypada gorzej niż w przypadku zasilania sieciowego. 

Bardzo ważną kwestia w wyborze sprzętu są ich koszty. Jednorazowy zakup wysokiej jakości narzędzi może wahać się między kilka a kilkanaście tysięcy złotych. Jest to spora kwota, zważywszy na fakt, jeśli nie będziemy już później używać tych sprzętów często. Wart pomyśleć o zakupie sprzętu z tzw. drugiej ręki. Pamiętajmy jednak, aby przed zakupem upewnić się, ze taki sprzęt jest sprawny, nie jest zbytnio wyeksploatowany, aby nie narazić się na niebezpieczeństwo i ewentualne koszty naprawy sprzętu.

Wiertarki i wkrętarki

To kolejne sprzęty, które są obowiązkowe przy pracach budowlanych i remontowych. Pozwalają na wiercenie, pogłębianie otworów, montowanie zaczepów. Narzędzia te będą niezbędne również przy wykończeniu wnętrza np. skręcaniu mebli, mocowaniu listew czy gniazdek. Aby jak najlepiej wykorzystać sprzęt należy zwrócić uwagę na jego moc, moment obrotowy i czy jest wyposażona w udar (udar pozwala na pracę przy materiałach twardych). Te wszystkie parametry pozwolą na prace przy twardych powierzchniach takich jak np. beton. Z mniej wymagającymi powierzchniami powinien poradzić sobie sprzęt bez udaru.

Opcją, na którą warto zwrócić uwagę jest połączenie tych dwóch narzędzi. I tak mamy oto urządzenie 2w1 wkrętarko-wiertarkę czy młotowiertarkę. Zmniejszamy czas na wykonanie pracy i usprawniamy ją do maksimum, a przy okazji mamy mniej sprzętu do przechowywania.

Szlifierki, pilarki i frezarki to kolejny must have wyposażenia remontowo-budowlanego. Cięcie, przycieranie, szlifowanie, wykrawanie będzie z pewnością przebiegać sprawniej jeśli będziemy mieć ten sprzęt. Najczęściej wybieraną szlifierką jest szlifierka stołowa, naostrzy różne narzędzia czy wyrówna wszelkie nierówności. Szlifierka kątowa zapewnia szerszy zakres prac jaki nią możemy wykonać. Szlifowanie, cięcie drewna, metalu czy betonu nie sprawi nam większych problemów przy użyciu tego sprzętu. Pilarka natomiast potnie każdy rodzaj drewna, a frezarką wykonamy różne otwory czy przy odrobinie talentu nawet zdobienia.

Aby praca z wyżej wymienionymi narzędziami przebiegała bezpiecznie należy tych sprzętów używać zgodnie z ich przeznaczeniem i z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa. Używanie rękawic ochronnych, okularów, odzieży ochronnej da nam gwarancję bezpiecznej pracy.

Narzedzia Milwaukee w Aku Tools

Narzędzia firmy Milwaukee, znajdują się na stronie internetowej www.akutools.pl, należącej do firmy AKU Tools - Elektronarzędzia, narzędzia ręczne, artykuły bhp, z siedzibą na ul. Nagawczyna 488, 39-200 Dębica, (Tel: 516 717 423). Produkty znajdujące się w ofercie wspomnianej firmy to osprzęt i akcesoria do elektronarzędzi, które dzielą się na dwie linie - BAUMAJSTER i BAUMAJSTER ULTRA LINE. Pierwsza z nich znajdzie zastosowanie zarówno w domowych warsztatach, jak i w działaniach specjalistycznych. Druga z kolei to specjalna linia produktowa o podwyższonych parametrach, która jest kierowana do profesjonalnych użytkowników. Proponowane przez Aku Tools produkty Milwaukee to zapewnienie fachowej usługi i najwyższej jakości produktów. Dołącz do zadowolonych użytkowników osprzętu i akcesoriów do elektronarzędzi firmy Baumajster.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.