Skip to main content

Dorastanie i rozwój dziecka - pomoc psychologiczna

Dodaj komentarz

Radzenie sobie z emocjami, zżyciem i sytuacjami codziennymi, nie zawsze jest proste i jednokierunkowe. Wielu ludzi boryka się z problemami wychowawczymi, społecznymi, małżeńskimi czy emocjonalnymi. Wielu z nas próbuje radzić sobie samemu, nie zawsze wybierając właściwe techniki czy metody postępowania. Wielu rodziców odczuwa dyskomfort opieki nad dzieckiem, jak również nie potrafi poradzić sobie z dorastaniem i rozwojem swoich pociech. Jak przeżyć najgorsze okresy rozwoju dziecka?

Kto może pomóc zdesperowanym rodzicom?

Czym jest bunt dziecka? Każdy rodzic zauważa u swojego podopiecznego zachowania pozytywne i negatywne. Niekiedy niewłaściwe postępowanie związane jest z standardowym rozwoje młodego człowieka, a rozdrażnienie i zachowania emocjonalne występują wbrew woli dziecka. Aby sprecyzować problem oraz odpowiednio do niego podjeść należy poprosić o rade specjalistę. Wiele rodziców poleca usługi, które oferuje Psychoterapeuta w Gdyni - Pani Beata Załucka-Gosk. Przyjmuje w gabinecie przy ulicy ul. Konwaliowej 9, 81-651 w Gdyni. Można zadzwonić na numer telefonu - 507 621 115 i zapytać o szczegóły.  Psycholog oferuje profesjonalną pomoc dla dzieci.  Pomoc psychologiczna znacznie ułatwi działania związane z wychowywaniem dziecka, jak również pozwoli zrozumieć jego emocje i postępowanie.

Czym jest bunt dziecka i kiedy występuje? 

Najczęściej zauważanym zjawiskiem jest bunt dwulatka. Jest to zespół pewnych zachowań malucha, który ujawnia się zazwyczaj w okresie między 18 a 26 miesiącem życia. Okres ten charakteryzuje się zazwyczaj nerwowością dziecka, krzykiem, płaczem, niespodziewaną zmianą humoru, a także robieniem na przekór rodzicom i brakiem współpracy. To właśnie w tym momencie życia, do malucha zaczyna docierać, iż istnieje wielka różnica między jego oczekiwaniami i wymaganiami a możliwością ich spełnienia.
Rodzice podczas tego okresu powinni być stanowczy oraz konsekwentni, jednak z pełną czułością powinni zrozumieć nastroje dziecka i nie zawsze kontrolowane przez niego zachowanie.

Czynniki wewnętrzne i zewnętrzne

Kolejne etapy rozwoju dziecka, również mogą odznaczyć się wieloma zawirowaniami. Wiele zachowań oraz reakcji zależne jest od ogólnego wychowania, jak również czynników wewnętrznych i zewnętrznych takich jak: warunki społeczne, uczucia i emocje na tle rodzinnym, zainteresowanie dzieckiem, dyscyplina, wyznaczanie granic, wprowadzanie rutynowych działań czy rozmowa i uświadamianie dorastającego dziecka. Wiele kłopotów emocjonalnych może wynikać z czynników mało zauważalnych dla osób dorosłych, a znaczących dla nastolatka.

Indywidualne podejście

Niekiedy kłopoty z emocjami nastolatka mogą przerodzić się w poważne problemy wychowawcze, w szkle i domu, jak również zakończyć potyczkami z prawem czy ogólnym nierozumienie. Indywidualne podejście do każdego nastolatka, to bardzo ważny aspekt wychowawczy, a częsta i regularna rozmowa, może rozwiać wiele wątpliwości. Wizyta u psychologa może przynieść wiele pozytywnych skutków i efektów zarówno dla rodziców, opiekunów, jak i samych nastolatków.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.