Skip to main content

Dlaczego warto stosować moskitiery?

Dodaj komentarz

Wiosna i lato są okresem, w którym owady bywają niezwykle dokuczliwe w naszym regionie. Jeszcze gorzej jest w tropikach, gdzie występują aktywnie przez cały czas. Z tego powodu każda podróż w tropikalne rejony nie może się odbyć bez moskitiery w bagażu. Zapewni ona nam ochronę przed owadami w nocy i w dzień. Ugryzienia owadów mogą powodować niebezpieczne choroby, których każdy z nas chce uniknąć. Moskitiery sprawdzą się także w naszym klimacie, a w szczególności w miejscach położonych blisko lasów, jezior i rzek.

Moskitiery balkonowe

Moskitiera to nic innego jak specjalna siatka chroniąca przed owadami. Zapewniają przy tym dobry przepływ świeżego powietrza. Najczęściej wykonane są z tkaniny syntetycznej, ale na rynku znajdziemy także rozwiązanie z naturalnych włókien. Naturalne włókna źle znoszą jednak wilgoć i szybciej ulegają zniszczeniu. Moskitiery balkonowe montowane są do ramy drzwi balkonowych. Idealnie do niej przylegają, co uniemożliwia wlecenie do środka jakimkolwiek owadom. Niektórzy stosują specjalne środki do impregnacji moskitier, jednak jest to zbędne poza obszarami wysokiego ryzyka. Przykładem firmy posiadającej tego typu produkty jest Roltex, który oferuje również bogaty wybór rolet zewnętrznych. Co więcej, to tutaj zamówisz moskitiery w Lublinie, idealnie dopasowane do twojego okna. 

Rodzaje moskitier dostępnych na rynku

Na rynku znajdziemy wiele różnych rozwiązań, które mają zapewnić nam ochronę przed owadami. Niezwykle ładne są moskitiery z zawieszeniem pośrodku kształcie opony. Niestety są to raczej niepraktyczne rozwiązania jeśli chodzi o moskitiery dla podróżnych. Niewiele pokoi ma bowiem możliwość zawieszania moskitiery nad łóżkiem. Dlatego lepszym rozwiązaniem są moskitiery z kilkoma możliwościami zwieszania. Istnieją także siatki prostokątne, które posiadają wiele wiszących oczek w każdym z rogów. Umożliwia to zamontowanie moskitiery poprzez rozciągnięcie indywidualne sznurów w całym pomieszczeniu. Nie jest to najbardziej estetyczna opcja, jednak spełnia swoje zadanie. Zwieszanie jest proste i można do tego wykorzystać haczyki, karnisze, zawiasy, lampy i inne uchwyty.

Montaż moskitiery na kempingu

Wyjazd kempingowy jest sytuacją, w której trzeba nieco improwizować z montażem moskitiery. Warunki często nie pozwalają na skutecznie zawieszenie ochrony przed owadami. Podróżnicy opatentowali wiele sposobów na rozwiązanie tego problemu. Nawet zwykły sznurek do zawieszania bagażu, może okazać się niezbędny i przydatny. Dobrze jako prowizoryczna moskitiera sprawdza się wełna rzemieślnicza. Jest tania i łatwa w obróbce, co pozwala ją szybko zawiesić i rozciągnąć.

Na stronie internetowej wspomnianej już firmy Roltex Lublin, który jest producentem rolet i moskitier - http://polskierolety.pl/oferta/moskitiery, możesz zapoznać się ze szczegółową ofertą produktów okiennych. Ponad 10 letnie doświadczenie w branży, daje Roltex możliwość udzielenia profesjonalnej pomocy na każdym etapie realizacji zamówienia.

Owady w tropikach

Owady atakują ludzi nie tylko w europie. W krajach tropikalnych występują aktywnie przez cały rok i jest ich znacznie więcej. Bez skrupułów atakują nocą swoje ofiary, pozostawiając na ciele bolesne ślady ugryzień. Komary mogą przenosić niebezpieczne choroby, dlatego warto, jest się przed nimi skutecznie zabezpieczyć. Moskitiery są tanie i łatwe w przewożeniu, a mogą znacząco podnieść komfort podczas pobytu w tropikach. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że jest ona tam niezbędna.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.