Skip to main content

Co kupić dziecku na pamiątkę komunii?

Dodaj komentarz

Sezon komunijny jest okresem rozkwitu szczególnie wśród jubilerów i sklepów z dewocjonaliami. Każdego roku dzieci z okazji swojej Pierwszej Komunii Świętej otrzymują przeróżne prezenty, jednak elementem niemalże każdego prezentu są akcesoria kupowane w tych dwóch branżach. Jakie prezenty są absolutną podstawą na każdej komunii?

Co podarować dziecku na pierwszą komunię?

Elektronika na komunię

Wśród prezentów praktycznych, które można dziecku wręczyć na komunię, jest z pewnością wszelkiego rodzaju elektronika. Nikogo już nie dziwią najnowsze telefony, tablety czy laptopy wręczane dziecku przy tej okazji. Dużą popularnością cieszą się też konsole. Ze względu na wysoką cenę takich prezentów są one najczęściej przedmiotem zbiórki wszystkich lub części gości. Tego typu podarunki z pewnością posłużą dłuższy czas i dadzą dużo radości dziecku.

Czy biżuteria będzie dobrym prezentem komunijnym?

Praktycznie każda komunia wiąże się z wizytą u jubilera, ponieważ standardowym prezentem jest jakiś element biżuterii. Najpopularniejsze są w dalszym ciągu srebrne i złote łańcuszki. Równie dużą popularnością cieszą się, szczególnie w przypadku prezentów dla dziewczynek, srebrne i złote bransoletki do noszenia na ręce. Warto pamiętać, że biżuteria jest prezentem na całe życie, ponieważ zawsze można zmienić jej rozmiar, a niezależnie od wybranego materiału gwarantuje dużą wytrzymałość i odporność na upływ czasu.

Biżuteria na pierwszą Komunię Świętą

Pozostałe prezenty

Poza prezentami stanowiącymi klasyczną pamiątkę z dnia przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej niemal obowiązkowe są również prezenty spełniające oczekiwania dzieci. Najczęstszą praktyką jest składka na jeden droższy prezent, by był on jak najbardziej funkcjonalny, a jednocześnie, by uniknąć dublowania się prezentów od różnych gości. Czasami, by nie zrzucać się na jeden prezent, ale uniknąć powtarzania prezentów, zapraszający przygotowują listę prezentów oczekiwanych przez dziecko i wykreślają zadeklarowane przez gości. Z pewnością aktualnie najpopularniejszą kategorią prezentów jest elektronika.

Dewocjonalia na prezent

Równie popularnym prezentem, który otrzymuje niemal każde dziecko podczas komunii jest medalik. Mimo że przez wielu uważany jest za prezent coraz bardziej passe, nie da się zaprzeczyć, ze w dalszym ciągu to on kojarzy się wszystkim z tym szczególnym dniem. Jest to również prezent na lata, który będzie stanowił pamiątkę po uroczystym dniu i może być noszony również w dorosłym życiu.

Medaliki komunijne 2024

Czy wypada kupić rower?

Dawniej najpopularniejszym prezentem na komunię był rower albo zegarek. Aktualnie do mody wracają właśnie rowery, jednak ich cena potrafi być dużo wyższa niż w przypadku wręczania w prezencie elektroniki. Szczególnie rowery elektryczne potrafią kosztować sporo, jednak ten wydatek jest jednocześnie inwestycją w zdrowy styl życia dziecka, które będzie miało zachętę do aktywności fizycznej, zamiast spędzania całych dni wpatrzonych w ekran telefonu lub komputera. Po wielu tragediach odchodzi się od kupowania innych pojazdów, takich jak quady, ponieważ zawsze będą one stanowiły zagrożenie dla dziecka w tym wieku.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.