Skip to main content

Co jest prawdziwą nagrodą za sukces?

Dodaj komentarz

Każdy sportowiec podkreśla jak wielki wpływ na jego życie ma uprawiana przez niego dyscyplina sportowa. Nie są tu istotne otrzymane nagrody pieniężne (choć to zawsze miły dodatek), ale nieoceniony wpływ sportu na postawę życiową każdego sportowca. Wyuczone zachowania podczas treningów i nabyte zasady mają ogromne przełożenie na dorosłe życie. Sport uczy nas systematyczności, punktualności, wytrwałości, zdrowej rywalizacji, a przede wszystkim radzenia sobie z porażkami i traktowania ich jak drogę do celu. Co jest zatem nagrodą za te trudy? Zwycięzcom wręczane są często jako nagroda Medale Okolicznościowe na Zamówienie, ale one mają być tylko materialną pamiątką - prawdziwą nagrodą jest satysfakcja i duma.

Puchar okolicznościowy zrealizowany przez firmę Artskam

Sukces to również wyrzeczenia


Osoba, która chce osiągnąć sukces w swojej dziedzinie musi liczyć się z wieloma ograniczeniami, poświęceniami. Pojawiają się na pewno chwilę zwątpienia, braku wiary w swoje umiejętności. W obecnym czasie, gdzie każdy się porównuje, gdzie mamy nieograniczony dostęp do informacji, do zdjęć statuetek i pucharów, zdjęć obrazujących sukcesy innych jest nam trudno utrzymywać niezmąconą wiarę we własne możliwości. Pojawiają się pytania: czy na pewno dam sobie radę? czy jestem na tyle zdolny, aby osiągnąć sukces? Czy starczy mi siły i wytrwałości?
W takich momentach podstawą jest wsparcie i pomoc. Trenerzy, nauczyciele, rodzice, przyjaciele, ale też grupy w mediach społecznościowych mogą nas wesprzeć w każdej chwili. Dać dobrą radę, wskazać właściwy kierunek czy podzielić się technicznymi wskazówkami.

Sukcesy w sporcie

W sporcie jest o tyle prościej, że wygrywa ten kto ma dobre wyniki czyli dobry czas lub dystans. Trudy te nagradzane są pucharami i trofeami:  https://artskam.pl/unikatowe-statuetki-puchary-trofea-dla-sportowcow/, które znajdują się w ofercie firmy Artskam. Dużo trudniejsze jest ocenianie w dziedzinach takich jak sztuka. Śpiew, taniec, malarstwo, rzeźba - tutaj jury maja często twardy orzech do zgryzienia. Każdy z nas ma inną wrażliwość, inne doświadczenia czy inne wytyczne. U młodszych uczestników nagradzany jest wysiłek włożony w wykonaną pracę, chęci, zaangażowanie i motywacja do rozwijania swoich umiejętności. Nagrody są wręczane na szkolnych scenach, festynach lub innych uroczystościach przy udziale publiczności co jeszcze dodatkowo zwiększa radość laureata lub laureatki. Wręczanie medali okolicznościowych na zamówienie, które upamiętniają daną uroczystość, imprezę niesamowicie motywuje do dalszej pracy i zdobywania nagród.

Człowiek na tle miasta
Najważniejsze są jednak wspomnienia. To one budują w nas siłę. ogłoszenie wyników, informacja o wygranej to niesamowita dawka pozytywnych emocji. Chcemy te wspomnienia zatrzymać w sobie jak najdłużej. Robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, ale chyba najlepsze wspomnienie to uczucie trzymanych statuetek i pucharów w dłoni. Wszystkie trudy i wyrzeczenia okazują się potrzebne kiedy z dumą stawiamy statuetkę lub puchar na swojej szafce w domu. Niejeden z nas oglądał wystawione rzędy statuetek i pucharów w szkolnych gablotach. Prawda, że robią wrażenie ?
Te statuetki, medale, puchary to są zapisy naszych zwycięstw, dlatego warto je pielęgnować.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.