Kompendium wiedzy na temat arteterapii

Techniki arteterapii robią się coraz bardziej popularne w Polsce, jak i na świecie. Metoda ta zyskuje coraz więcej zwolenników dzięki swojej skuteczności. Jak sama nazwa wskazuje, opiera się ona na terapii poprzez sztukę. W takim leczeniu może uczestniczyć praktycznie każda osoba i nie ma tutaj jakichkolwiek ograniczeń co do wieku, płci czy też innych czynników. Z powodu licznych sukcesów takich zabiegów, nie bez powodu stosowana jest ona w wielu problemach. Najczęściej pozytywne skutki przynosi arteterapia dla dzieci i młodzieży. Jednak o zaletach takiej metody i poszczególnych technik powiemy sobie w dalszej części wpisu.

Kontynuuj czytanie

Podróż szlakiem średniowiecznych zamków

Historia pozostawiła po sobie ślad do dzisiaj. Pochłonęła miliony, jak nie miliardy ludzi, którzy beztrosko oddali się w jej ręce. Wybranych wyróżniła olbrzymim przywilejem - nieśmiertelnością na tle mówionym, pisanym oraz zobrazowanym. Zadbała o ich honor, ale przede wszystkim częściowo zachowała ich budowle, które możemy dziś zwiedzać i choć przez chwilę wrócić do dawnych dziejów, czując się, jak ludność ubiegłego wieku.

Kontynuuj czytanie

Piękno w zasięgu ręki

Medycyna estetyczna nie jest już domeną tylko dla wybranych. W XXI wieku poczyniono w jej zakresie duże postępy. Zabiegi są nie tylko mniej inwazyjne i tańsze, lecz także bezpieczne. Istotny w tym procesie jest fakt zwiększenia popularności estetyki i wzrost doświadczenia kadry wykonującej zabiegi.

Kontynuuj czytanie

Blog internetowy z perspektywy czytelnika i autora

W internecie znajduje się bardzo wiele ciekawych artykułów. Codziennie większość z nas, przynajmniej na chwilę, zajrzy na jakąś stronę. Dzięki temu codziennie uczymy się nowych rzeczy i mamy dostęp do najświeższych informacji. Nie można jednak dać się zwieść nieautentycznym stronom i wielu blogom.

Kontynuuj czytanie

Co jest prawdziwą nagrodą za sukces?

Każdy sportowiec podkreśla jak wielki wpływ na jego życie ma uprawiana przez niego dyscyplina sportowa. Nie są tu istotne otrzymane nagrody pieniężne (choć to zawsze miły dodatek), ale nieoceniony wpływ sportu na postawę życiową każdego sportowca. Wyuczone zachowania podczas treningów i nabyte zasady mają ogromne przełożenie na dorosłe życie. Sport uczy nas systematyczności, punktualności, wytrwałości, zdrowej rywalizacji, a przede wszystkim radzenia sobie z porażkami i traktowania ich jak drogę do celu. Co jest zatem nagrodą za te trudy? Zwycięzcom wręczane są często jako nagroda Medale Okolicznościowe na Zamówienie, ale one mają być tylko materialną pamiątką - prawdziwą nagrodą jest satysfakcja i duma.

Kontynuuj czytanie