Skip to main content

Usterka samochodu we Wrocławiu - Kiedy i jak wezwać pomoc drogową?

1 komentarz

Nie ulega wątpliwości, że każdy kierowca doświadczył podczas podróży awarii lub stłuczki. W trakcie takiego zdarzenia należy trzeźwo ocenić sytuację i zachować opanowanie. Takie zachowanie pozwoli zaplanować działania oraz oszacować, czy konieczne jest wezwanie pomocy drogowej. W niektórych sytuacjach kierowca może poradzić sobie sam.

Wrocław pomoc drogowa

Kiedy wezwać pomoc drogową?

Oczywiście w trakcie awarii samochodu bądź stłuczki kierowca musi przede wszystkim dokładnie ocenić zaistniałą sytuację. Jest to niezwykle istotne, często bowiem okazuje się, że dana usterka nie jest bardzo poważna i uczestnik ruchu drogowego może dokonać samodzielnej naprawy na miejscu zdarzenia. Przebita opona, spalona żarówka, czy niskim poziom oleju nie jest powodem, aby wezwać pomoc drogową. Jeżeli usterka przekracza nasze kompetencje i nie jesteśmy w stanie samodzielnie jej naprawić, warto wtedy skontaktować się z najbliższą firmą świadczącą usługi z zakresu pomocy drogowej. W przypadku okolic Wrocławia będzie to Pomoc Drogowa Tir JAREX: www.pomocdrogowatirwroclaw.pl/laweta/, oferująca nowoczesną autolawetę. Pracownicy firmy oceniają sytuację i w razie wystąpienia awarii błyskawicznie przyjadą na miejsce.

autoholowanie Wrocław

Jak wezwać pomoc drogową?

Obecnie często zdarza się, że kierowca nie może samodzielnie naprawić awarii, czy też holowanie przez drugiego kierowcę nie jest możliwe. W takiej sytuacji pozostaje skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy. Jednak wcześniej warto zadzwonić do swojego ubezpieczyciela i dowiedzieć się, czy w ramach polisy przysługuje nam darmowe holowanie. W przypadku udzielenia przez ubezpieczyciela darmowego holowania, powinien przekazać on kontakt do firmy holującej. Jeśli nasza polisa nie uwzględnia darmowego holowania – konieczne jest wezwanie pomocy drogowej na własny koszt. W czasach powszechnego dostępu do sieci, każdy może znaleźć działającą w pobliżu pomoc drogowa. Tych z Państwa, którzy szukają pomocy drogowej w okolicy Wrocławia, zapraszamy na stronę "Pomoc drogowa Wrocław S5 A4 A8", gdzie widnieje oferta wspomnianej wcześniej firmy Jarex. Przedsiębiorstwo może pochwalić się dużym doświadczeniem, które sięga aż 1994 roku! 

Awaria samochodu na autostradzie - co zrobić?

Autostrada to specyficzny typ jezdni. Zatem stłuczka na takiej drodze wymaga podjęcia odpowiednich działań. Pierwszym krokiem podejmowanym po zatrzymaniu auta w wyniku stłuczki jest ustawienie trójkąta ostrzegawczego w odległości 100 metrów od pojazdu. Następny krok to włączenie świateł awaryjnych. Wyłączanie świateł sygnalizacyjnych w aucie informuje innych kierowców o tym, że wystąpiła awaria na drodze. Po ustawieniu znaku ostrzegawczego i wyłączeniu świateł, należy wezwać służby ratunkowe. Bezspornie, ważne jest również odpowiednie zachowanie kierowcy i pasażerów uszkodzonego samochodu. Ponadto biorąc pod uwagę, że autostrada jest drogą szybkiego ruchu, uszkodzone auto może holować tylko wyspecjalizowana firma. Taka firma posiada doświadczenie, uprawnienia i specjalistyczny sprzęt.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Daniel Węklar · 1 lat temu
    To ważne, żeby ludzie wiedzieli, jak zachować się w razie stłuczki lub awarii auta na autostradzie. Niestety często w stresie zapominamy o podstawowych wymaganych czynnościach i nie myślimy trzeźwo. Tydzień temu też miałem taką sytuację właśnie na A4. Na szczęście trafiłem wtedy na ten artykuł i zadzwoniłem po pomoc drogową Jarex, którzy wykazali się ogromnym profesjonalizmem. Krok po kroku pokierowali mnie, co powinienem zrobić i przyjechali na miejsce w ciągu 15 minut! 👏