Skip to main content

Salon czy krawcowa — gdzie zamówić suknię ślubną?

Dodaj komentarz

Wybór sukni ślubnej to niezwykle ważny etap przygotowań do ślubu. Prawie każda przyszła panna młoda marzy o kreacji w określonym stylu. Jednak w salonie podczas przymiarek okazuje się czasem, że do jej sylwetki pasuje zupełnie inny model. Zastanawiasz się, kiedy zacząć poszukiwania sukni ślubnej? Wahasz się, czy zamówić ją w jednym z salonów w Krakowie, czy u krawcowej? Przeczytaj o zaletach obu rozwiązań i zadecyduj.

Gdzie kupić suknię ślubną?

Dlaczego warto zamówić suknię ślubną w salonie?

W salonach znajdziesz wiele rodzajów gotowych sukien ślubnych w różnych przedziałach cenowych. Bez problemu przymierzysz wybrane kreacje i przekonasz się, w której wyglądasz najlepiej. To korzystne rozwiązanie szczególnie wtedy, gdy nie masz jeszcze sprecyzowanych oczekiwań co do sukni lub nie interesujesz się modą. Z racji obowiązujących w danym sezonie trendów w modzie ślubnej suknie w każdym z salonów, jakie odwiedzisz, będą do siebie podobne. Jeśli planujesz zamówić kreację w salonie w Krakowie, na stronie https://www.suknieslubnekrakow.pl/moda-slubna/10-najlepszych-salonow-mody-slubnej-w-krakowie-ranking-na-2023-rok zapoznasz się z rankingiem najlepszych salonów mody ślubnej w tym mieście.

Dlaczego warto zamówić suknię ślubną u krawcowej?

Jeśli marzysz o niepowtarzalnej sukni ślubnej, szytej specjalnie dla Ciebie według indywidualnego projektu, zamów ją u krawcowej lub w małym atelier. Dzięki temu zyskasz wyjątkową kreację, idealnie dopasowaną do swojej sylwetki — nawet takiej o niestandardowych wymiarach. W Krakowie na pewno znajdziesz zdolnych projektantów i krawcowe, które specjalizują się w szyciu sukien ślubnych na zamówienie. Zarówno w salonie, jak i u krawcowej możesz liczyć na pomoc w wyborze materiału na Twoją wymarzoną suknię.

Suknie Slubne Kraków - portal o tematyce ślubnej

Poszukiwania sukni ślubnej — kiedy je rozpocząć?

Poszukiwania sukni ślubnej zacznij co najmniej 6 miesięcy przed terminem uroczystości. Jeśli chcesz zamówić suknię u krawcowej, to najbardziej odpowiedni moment, bo dobre krawcowe mają wiele klientek i muszą dobrze rozplanować pracę. Z kolei gdy planujesz kupić gotową suknię w salonie mody ślubnej, poszukiwania możesz zacząć nieco później. Zakładając, że w salonie znajdziesz kreację dopasowaną do Twojej sylwetki lub taką, na którą trzeba nanieść tylko niewielkie poprawki, bez trudu kupisz suknię ślubną w 2 tygodnie, i to dużo taniej niż u krawcowej.

Ile razy warto przymierzyć suknię przed ślubem?

Suknię ślubną przed odbiorem trzeba przymierzyć 3 razy, nie licząc przymiarek podczas pierwszej wizyty w salonie, kiedy to ustalasz styl sukni i rodzaj materiału. Gdy trafisz w końcu na kreację swoich marzeń, umówisz się na pierwszą przymiarkę, która odbywa się 3 miesiące przed ślubem i gra najważniejszą rolę, bo pozwala wprowadzić nawet duże poprawki. Nie zapomnij, aby zabrać ze sobą buty i bieliznę. Dzięki temu ocenisz dopasowanie kreacji i jej wygodę. Kolejna przymiarka ma miejsce 1,5 miesiąca przed ślubem, a ostatnia tydzień przed uroczystością.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.