Skip to main content

Odstające uszy – skuteczne sposoby na pozbycie się kompleksu

Dodaj komentarz

Uszy to część ciała, która – choć niewielka – może w znaczący sposób determinować nasz wygląd zewnętrzny. To, jak prezentuje się twarz, wpływa na postrzeganie nas przez inne osoby, budując również samoocenę. Wszelkie defekty w tym zakresie, prowadzić mogą do poważnych kompleksów, wpływających na codzienne funkcjonowanie. Na szczęście rozwiązanie problemu odnaleźć można w medycynie estetycznej. Dzięki odpowiednim zabiegom, możliwe jest bowiem zlikwidowanie problemów ze zdeformowanymi małżowinami usznymi bądź też ich niewłaściwym rozmiarem. Jak przebiega zabieg i jak wygląda rekonwalescencja po nim?

Czym jest otoplastyka?

Otoplastyka to termin, który w medycynie oznacza chirurgiczną korektę uszu. To prosty zabieg chirurgiczny, polegający na wycięciu chrząstki oraz jej odpowiednim modelowaniu. Dzięki niemu możliwe staje się zlikwidowanie problemu odstających uszu. Każdy zabieg poprzedzany jest profesjonalną konsultacją, w trakcie której lekarz rozwiewa wszelkie wątpliwości i odpowiada na pytania. Dokładny opis zagadnień, związanych z otoplastyką, znajduje się na stronie https://www.chirurg-gdynia.pl/oferta/korekta-uszu, gdzie podjęto temat przygotowania do zabiegu, jego przebiegu oraz rekonwalescencji po zakończeniu leczenia.

Kto może poddać się otoplastyce?

Dzięki chirurgicznej korekcie uszu, możliwa jest poprawa wyglądu twarzy, a przez to również budowanie pozytywnej samooceny i samopoczucia. Pozbycie się kompleksów pozwala lepiej funkcjonować na co dzień, ułatwia budowanie relacji i zmienia postrzeganie samego siebie. Otoplastyka możliwa jest po ukończeniu 6 roku życia. Wcześniej poszczególne partie ciała, w tym chrząstki uszne, rozwijają się zbyt dynamicznie. Warto pamiętać jednak, że decyzja ta musi być w pełni świadoma i dobrze przemyślana.

 

Jak przebiega zabieg?

Zabieg trwa ok. 1.5 godz. I przeprowadzany jest na ogół w znieczuleniu miejscowym, przez co pacjent może udać się do domu po jego zakończeniu. W trakcie zabiegu chirurg dokonuje niewielkiego nacięcia w tylnej części ucha. W ten sposób usuwa on część skóry i modeluje chrząstkę, ustawiając jej odpowiedni kąt w stosunku do czaszki. Po dwóch tygodniach od zabiegu szwy są ściągane, a stopniowy powrót do pełnego zdrowia następuje już stosunkowo szybko.

Rekonwalescencja po zabiegu

Chirurgiczna korekta uszu to zabieg stosunkowo bezpieczny, choć okres po jego zakończeniu wymaga nieco wyrzeczeń. W tym czasie należy chociażby spać na trzech miękkich poduszkach oraz wykluczyć z diety wszystkie pokarmy, które wymagają żucia i gryzienia. Nie należy także podejmować wzmożonej aktywności fizycznej. Ważne jest również, by tuż po zabiegu nie opuszczać głowy poniżej poziomu serca. Nieco uciążliwe może być także noszenie specjalnej opaski uciskowej jeszcze przez kolejny miesiąc. Niemniej jednak efekty końcowe z pewnością wynagrodzą początkowy dyskomfort.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.