Skip to main content

O czym należy wiedzieć, aby zostać kierowcą Ubera?

Dodaj komentarz

Bardzo duża liczba osób chce pracować na stanowisku, które daje możliwość indywidualnego szefowania. Często również osoby posiadające stałe zatrudnienie, szukają możliwości, które pozwolą im zarobić dodatkowy grosz. Bardzo dobrym rozwiązaniem właśnie dla takich osób może się stać praca jako kierowca w sieci Uber. To działająca już o kilku lat firma o wypracowanej pozycji na rynku. W tym artykule postaramy się przybliżyć najważniejsze informacje, które trzeba wiedzieć, aby zostać kierowcą Ubera.

Jak zostać kierowcą Uber?

Nie ważne czy chcesz, aby praca w Uber była twoim głównym źródłem zarobku czy tylko dodatkowym zajęciem, procedurę zatrudnienia należy rozpocząć od rejestracji online. Podczas takiej rejestracji trzeba podać wymagane danie, a następnie pozostaje jedynie oczekiwanie na zaproszenie do spotkania informacyjnego. Dodatkowo trzebą jeszcze udostępnić swój profil i przesłać skany niezbędnych dokumentów do podjęcia pracy w tej sieci. Jeżeli wszystko będzie się zgadzało, to twój profil zostanie poprawnie aktywowany, a ty zaczniesz pracować jako kierowca.

Zanim jednak rozpoczniesz realizację kursów, trzeba dostarczyć firmie Uber skany dowodu osobistego, danych związanych z działalnością gospodarczą, prawa jazdy oraz dowodu rejestracyjnego wraz z ważnym przeglądem pojazdu, którym będziesz pracował. Pojazd musi posiadać oczywiście obowiązkowe ubezpieczenie OC. Ostatnim co trzeba zrobić, to dostarczenie zaświadczenia o niekaralności oraz zdjęcia profilowego.

Wymagania techniczne dla samochodu

Jakoż iż firma Uber przykłada dużą uwagę do aspektów związanych z komfortem i bezpieczeństwem swoich klientów, to jeżdżące w tej sieci samochodu muszą spełniać pewnie wymagania. Przede wszystkim pojazd musi być dostosowany do transportowania przynajmniej 5 osób i musiał zostać wyprodukowany po roku 1999. Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, musi on posiadać ważne ubezpieczenie OC i przegląd techniczny. To minimalne wymagania, jakie musi spełniać pojazd dla kierowcy pracującego w ramach UberX.

Istnieją także wyższe klasy przewozowe w ramach Ubera. Klasa Select cechuje się już nieco wyższymi wymaganiami odnośnie pojazdu, ponieważ ma ona zapewniać klientom znacznie wyższe standardy przewozowe. Ich spis znajdziesz na stronie https://onlygo.pl/jak-zostac-kierowca-uber/, gdzie opisano również miesięczne zarobki kierowców Uber. Dodatkowo, każdy kierowca, który zechce pracować dla Uber, musi posiadać licencję taksówkarską.

O czym jeszcze należy wiedzieć?

Dobrze jest zapoznać się wcześniej dokładnie z aplikacją Uber. Cały system przewozu ludzi w tej firmie oparty jest właśnie o działanie aplikacji mobilnej. Dlatego jako kierowca musisz bardzo dobrze poznać, jak ona funkcjonuje. Pamiętać także trzeba, że klienci korzystający z kursów mogą oceniać kierowców. Dlatego trzeba zachować najwyższe standardy obsługi, aby nasza ocena pozytywnie o nas świadczyła. Również ty jako kierowca możesz oceniać swoich pasażerów. Jeżeli nie masz własnego auta, aby rozpocząć prace w Uber, to możesz skorzystać z usługi partnera tej aplikacji. Dostarczy on dla ciebie samochód do pracy i pomoże w załatwianiu wielu formalności.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.