Skip to main content

Leczenie nadpotliwości botoksem

Dodaj komentarz

W toku ewolucji nasze organizmy wytworzyły mechanizm pozbywania się niektórych toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii przez pot. Jego wydzielanie jest również przydatne do regulacji temperatury ciała - pozwala na schłodzenie organizmu podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Dla wielu osób pot - a w zasadzie jego nadmierne wydzielanie - może być jednak prawdziwym problemem. Nadpotliwość jest chorobą, którą należy leczyć, wpływa bowiem istotnie na funkcjonowanie dotkniętej nią osoby w społeczeństwie: jej efektem może być spadek pewności siebie w kontaktach towarzyskich lub nawet ich unikanie.

zabieg z wykorzystaniem botoksu

Cele i metody leczenia napotliwości

Głównym celem większości terapii, stosowanych w przypadku nadpotliwości, jest zablokowanie nerwów, zaopatrujących gruczoły potowe. Zabiegi takie są wybiórcze, a blokada tego typu może obejmować jedynie część obszaru ciała. Jej efektem winno być uniemożliwienie nadmiernego wydzielania potu przez gruczoły - początkowo tymczasowe, jednak powtarzanie zabiegów prowadzi w ostatecznym efekcie do zmian w sposobie ich działania i trwałego rozwiązania problemu z nadpotliwością. Najczęstsza terapia w tym zakresie bazuje na użyciu toksyny botulinowej. Pozwala ona na ograniczenie pracy gruczołów potowych na określonym obszarze ciała, dlatego idealnie nadaje się do leczenia nadpotliwości. Jej stosowanie pomaga w pozbyciu się tego problemu w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Tego rodzaju zabieg, przy zachowaniu najwyższego stopnia bezpieczeństwa, wykonać można w klinice medycyny estetycznej Derm Estetyka w Gdyni. Jej oferta opisana została na stronie: https://www.botoksgdynia.pl, gdzie znaleźć można szeroką gamę zabiegów z użyciem botoksu. Jest to m.in. leczenie nadpotliwości, bruksizmu czy stosowanie botoksu w celu usunięcia niechcianych zmarszczek. 

Botoks w leczeniu napotliwości - jak wygląda terpia?

Wstrzyknięcie toksyny botulinowej winno być poprzedzone konsultacją z lekarzem - specjalistą medycyny estetycznej; dzięki temu możliwe jest zachowanie maksymalnego bezpieczeństwa dla zdrowia pacjenta, między innymi poprzez wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu. Indywidualne uwarunkowania, które są ustalane podczas wstępnego badania, rzutują również na dawkę toksyny. W takcie samej iniekcji botoks jest wprowadzany przy pomocy cienkiej igły do znajdujących się tuż pod skórą mięśni. Tak przeprowadzony zabieg jest praktycznie bezbolesny dla pacjenta, a całość procedury leczniczej nie powinna zająć więcej niż 30 minut.

Ze względu na niski poziom inwazyjności leczenia nadpotliwości botoksem nie jest również wymagany długi okres rekonwalescencji. W typowych przypadkach osoba, poddana iniekcji botoksu, może praktycznie natychmiast podjąć normalną aktywność życiową. Jednym ograniczeniem jest zakaz spożywania alkoholu oraz wykonywania czynności, związanych z intensywną aktywnością fizyczną, przez okres 24 godzin po zabiegu. Ograniczenia dotyczą również korzystania z sauny i solarium (lub ogrzewania ostrzykniętych okolic ciała w inny sposób) przez ok. 2 tygodnie po iniekcji. Powikłania tego typu terapii pojawiają się niezwykle rzadko i przyjmują najczęściej formę siniaka, który znika w przeciągu kilku dni. Czasami możliwy jest również miejscowy obrzęk, który powinien ustąpić w ciągu 2 godzin.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.