Skip to main content

Kompleksy, których pozbędziesz się w klinice medycyny estetycznej

1 komentarz

Masz problem ze swoją pewnością siebie ze względu na liczne kompleksy? To nie nowość, że miewamy różne kompleksy, z którymi czasem nie mamy po prostu siły walczyć. Z pomocą wychodzi wtedy naprzeciw chirurgia plastyczna oraz medycyna estetyczna. Nie musimy wiecznie żyć z Naszymi kompleksami, kiedy na wyciągnięcie ręki czeka proste i bezpieczne rozwiązanie. 

gabinet medycyny estetycznej

Odstające uszy

Jeśli zmagasz się z problemem odstających uszu, idealny będzie dla Ciebie małoinwazyjny zabieg, dzięki któremu zniwelujesz asymetrię swoich uszu. Dzięki niemu poprawisz również ewentualną deformację, która może powstawać w wyniku zmian w życiu płodowym albo na skutek różnorodnych przyczyn losowych. Zabieg nie jest skomplikowany. Polega na wycięciu części skóry i późniejszym odpowiednim wymodelowaniu chrząstki w miejscu prawidłowego zgięcia. Cena za taki zabieg zależeć będzie od tego, czy korekcie chcesz poddać jedno, czy dwoje uszu. Przykładowo, plastyka uszu w Derm Estetyka - Gdańsk kosztuje 3400 zł w przypadku pary uszu. Cena korekty jednego ucha wynosi natomiast 2400 zł. 

Opadające powieki

Tkanki w ciele człowieka wraz z wiekiem zaczynają zatracać swoje napięcie i objętość. W związku z tym górne powieki mogą zacząć opadać. Dzieje się tak, gdy skóra wiotczeje i nadmiernie gromadzi się nad naszym okiem. W niektórych przypadkach może zacząć przysłaniać źrenice. Zdarza się też, że dolegliwość ta spowodowana jest zaburzeniem czynności mięśnia dźwigacza górnej powieki. Kiedy zmagasz się z problemem opadających powiek, jedyną skuteczną metodą pozbycia się go na zawsze, jest zabieg chirurgiczny nazywany plastyką albo korektą powiek górnych. Na zabieg ten decydują się zarówno osoby starsze, po 40 roku życia, jak i bardzo młode osoby, po 25 a przed 30 rokiem życia. O szczegółach zabiegu korekty powiek przeczytać można w artykule: https://derm-estetyka.pl/plastyka-powiek-lifting-powiek-101.html/, gdzie opisano, w jaki sposób przeprowadzany jest zabieg. Jeśli chodzi o korzyści korekcji powiek, to jest ich wiele. Jeśli dość wcześnie zainteresujesz się tym tematem, możesz później uniknąć problemów z ograniczeniem pola widzenia. Opadających powiek nie należy lekceważyć, gdyż jest to również problem medyczny. Przesłonięte źrenice znacznie obniżają sprawność funkcjonalną osoby dotkniętej tym problemem. Dzięki operacji poprawisz nie tylko swój wygląd, ale również komfort i jakość swojego życia.

Zmarszczki i bruzdy

Zmarszczki i bruzdy są naturalnym następstwem procesu starzenia się skóry. Można dbać o skórę i opóźnić moment ich pojawienia się, jednak ich wystąpienie jest nieuniknione. Rozwiązaniem tego problemu może być laserowy lifting twarzy albo kwas hialuronowy, który jest naturalnym wypełniaczem zmarszczek. Lifting twarzy wygładzi i poprawi wygląd Twojej skóry. Mikrourazy, które powstają na skutek działania lasera, stymulują procesy regeneracyjne w głębokich warstwach skóry. Kwas hialuronowy występuje w każdym organizmie. Jednakże starzejąc się, jego ilość w organizmie zmniejsza się, co widać po osłabionej kondycji i wyglądzie naszej skóry. Kwas odpowiada za wiązanie wody, a co za tym idzie, właściwe nawilżenie, sprężystość oraz elastyczność skóry. Wypełnienie zmarszczek i bruzd kwasem hialuronowym spowoduje zniwelowanie zmarszczek i opóźni proces starzenia.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Aldona · 1 miesięcy temu
    Opadające powieki były kompleksem mojej mamy przez większość jej życia. Dyskutowałam z nią długo na ten temat i zaproponowałam, że zasponsoruję jej zabieg plastyki powiek. Początkowo podchodziła do tego bardzo sceptycznie i wydawała się całkiem niezainteresowana tematem. Jednak stopniowo zaczęła się przekonywać, robiąc rekonesans na własną rękę. Teraz jest po zabiegu i jest bardzo zadowolona.