Skip to main content

Jak wykonać odpowiedni makijaż?

Dodaj komentarz

Każda kobieta pragnie być zadbana i postrzegana jako elegancka każdego dnia. Bez wątpienia jej urodę na co dzień podkreśla makijaż. Chociaż na sklepowych półkach liczba kosmetyków jest naprawdę ogromna, ich odpowiednie dobranie wcale nie jest łatwą sprawą. Przede wszystkim należy wybrać odcienie korektorów, podkładów i pudrów odpowiednie dla swojego typu urody.

Podkład - jak dobrze go dobrać?

Podkład nie może być za jasny, ponieważ będziemy wyglądać bardzo blado, a twarz będzie odcinała się od pozostałych części ciała. Taki sam efekt uzyskamy w momencie, kiedy zdecydujemy się na podkład zbyt ciemny. Nic dziwnego w takim razie, że panie chętnie czytają i pozyskują nowe porady makijażowe, aby unikać wpadek i niedociągnięć. Najlepszą drogą przed uniknięciem wpadek make-upowych jest nauka makijażu Gdańsk, bo właśnie w Gdańsku działa jedna z najepszych polskich Szkół wizażu, stylizacji i charakteryzacji - Stylab. 

Prawdziwe wyzwania dla amatorek makijażu

O ile nałożenie korektora i podkładu nie wymaga zbytniej wiedzy i umiejętności, dużo trudniej jest konturować twarz i nadać jej odpowiedni kształt. Wyzwaniem okazuje się także odpowiednie wykonanie makijażu oka, ponieważ w tych okolicach najtrudniej jest zachować harmonię. Jeszcze trudniejsze zadanie mają panie, które na co dzień noszą okulary, ponieważ ich makijaż będzie miał jeszcze inną formę.

Szkoła wizażu i make-up

Dla pań, które chcą wzbogacić swój warsztat i poznać triki, które ułatwiają wykonywanie makijażu codziennego doskonałym rozwiązaniem jest nauka makijażu pod okiem stylistek. Bardzo duża liczba osób zajmujących się profesjonalnie makijażem wykonuje takie szkolenia zarówno indywidualne jak i grupowe złożone z kilku kobiet. Podczas takich warsztatów można nauczyć się wykonywać codzienny makijaż dopasowany do typu twarzy i charaktery urody. Panie prowadzące szkolenie z przyjemnością przejrzą kosmetyczkę i stwierdzą, czy stosowane produkty nadają się do naszej twarzy czy nie.

Jak stworzyć piękny makijaż?

Kluczem do sukcesu czasami może okazać się nawet użycie odpowiedniego kremu stanowiącego podstawę pełnego makijażu. Każda kobieta posiada bowiem odmienny tryb cery i to właśnie tym kryterium należy kierować się podczas wyboru kremu. Po dobraniu kremu, podkładu i pudru, a także bronzera czy różu do policzków przyjdzie czas na malowanie oka. Tutaj również duże znaczenie będzie miała wielkość oraz kształt powieki. Do każdego typu urody pasują inne kolory, dlatego też stylistka podpowie nam jakie odcienie nakładać na powieki, aby uzyskać najlepszy efekt. Pokaże nam także kilka trików jak optycznie powiększyć oko i usta czy też jak uwydatnić kości policzkowe, które bez wątpienia stanowią atut kobiecej urody.Jak wykonać odpowiedni makijaż?

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.