Skip to main content

Fakty i mity na temat blefaroplastyki powiek

1 komentarz

Plastyka powiek jest jednym z najpopularniejszych zabiegów chirurgicznych, mimo to ciągle wzbudza spore emocje i różnego rodzaju wątpliwości. Wielu pacjentów nieznających do końca tej procedury medycznej powiela również mity, które krążą na temat blefaroplastyki. Jak w rzeczywistości wygląda ten zabieg? Ile kosztuje zabieg blefaroplastyki? Które z tych często powtarzanych twierdzeń są prawdą, a które mitem? W dzisiejszym wpisie rozwiejemy wszelkie wątpliwości na temat plastyki powiek.

Jakie są fakty i mity na temat plastyki powiek?

1. Operacja blefaroplastyki jest w pełni bezpieczna – FAKT

Większość osób zmagających się z opadającymi powiekami zastanawia się czy zabieg blefaroplastyki boli i czy jest bezpieczny. Plastyka powiek to zabieg, który powinien być przeprowadzany przez doświadczonego chirurga, który zna się na anatomii ludzkiego oka. Co więcej, cięcie jest niezwykle małe i wyjątkowo precyzyjne, a zabieg nie wiąże się z utratą dużej ilości krwi ani koniecznością długiego przebywania na stole operacyjnym. Tym samym jest to procedura całkowicie bezpieczna dla pacjentów zmagających się z opadającą skóra powiek. Warto również dodać, że zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, a przed blefaroplastyką każdy pacjent musi przejść szczegółową kwalifikację, na którą składa się wywiad lekarski oraz rozmowa z chirurgiem prowadzącym.

2. Efekty zabiegu widoczne są dopiero po kilku tygodniach – MIT

Wielu pacjentów jest przekonanych, że na zauważenie jakichkolwiek efektów zabiegu potrzeba tygodni. W rzeczywistości zmiana widoczna jest już po około 10 dniach od plastyki powiek. Oczywiście pacjent musi mieć na uwadze fakt, że po zabiegu występuje lekka opuchlizna oraz zasinienie, które początkowo psuja efekt, jednak znikają po kilku dniach.

Co więcej, efekt jest w pełni trwały i wystarcza na kilkanaście lat. Oczywiście nie istnieje nic takiego, jak blefaroplastyka z powodów estetycznych na NFZ, jednak efekty zabiegu warte są skorzystania z prywatnych usług chirurgii estetycznej. Warto jednak zdecydować się na sprawdzone placówki, takie jak klinika Derm-Estetyka, która oferuje najlepszy sprzęt i wysoko wykwalifikowanych lekarzy.

Blefaroplastyka Derm-Estetyka Gdańsk

3. Dobrze przeprowadzana blefaroplastyka może odjąć pacjentowi około 10 lat – FAKT

Jest to całkowita prawda. Plastyka powiek u osób, które zmagają się z rozciągnięta, opadającą skórą potrafi zdziałać cuda! Efektem odpowiednio przeprowadzonego zabiegu będzie poprawa wyglądu twarzy i odmłodzenie spojrzenia nawet o 10 lat. Dlatego pacjenci zmagający się z zaawansowanym opadaniem powieki nie powinni zwlekać, lecz szybko sprawdzić ile kosztuje zabieg blefaroplastyki i natychmiast umówić się na konsultację lekarską!

4. Blefaroplastyka jest jednym z najpopularniejszych męskich zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej — FAKT

Męskie zmarszczki są zdecydowanie głębsze i bardziej przypominają bruzdy, niż w przypadku zmarszczek kobiecych. Co więcej, u panów szybciej tworzą się worki pod oczami oraz opadające powieki, dlatego zabieg blefaroplastyki jest tak popularny u płci męskiej.

5. Plastyka powiek zlikwiduje kurze łapki – MIT

Jednym z najczęściej zadawanych pytań pacjentów obok obaw dotyczących tego, czy blefaroplasyka boli, jest nadzieja na zlikwidowanie tzw. kurzych łapek przy pomocy tego zabiegu. Niestety jest to całkowicie inna procedura medyczna, którą ma na celu zmniejszenie opadania powiek, a nie zmarszczek znajdujących się w kącikach oczu. Oczywiście skóra po blefaroplastyce może być znacznie jędrniejsza, jednak sam zabieg nie jest nakierowany wyłącznie na taki efekt.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Kamila · 4 miesięcy temu
    Wow, ten artykuł to prawdziwa kopalnia wiedzy o blefaroplastyce! Jestem zachwycona jasnym i przystępnym sposobem prezentacji skomplikowanych procedur zabiegu plastyki powiek. Szczególnie przypadły mi do gustu porady dotyczące okresu rekonwalescencji – to dla mnie zupełnie nowa i bezcenna wiedza. Już nie mogę doczekać się kolejnych postów na tym blogu, świetna robota!