Skip to main content

Do czego potrzebujemy geodety?

1 komentarz

Tereny województwa małopolskiego są bardzo atrakcyjne dla turystów, a także jako miejsce mieszkalne. Można tu wypocząć, zachwycać się pięknem natury, żyć nieopodal pięknego i dobrze rozwiniętego miasta, jakim jest Kraków czy mniejszych miejscowości takich jak Myślenice. Podejmując decyzję postawienia budynku w okolicach tych mniejszych miejscowości, należy odpowiednio się do tego przygotować.

usługi geodezyjne w Myślenicach

Usługi geodezyjne

W tym celu najczęściej zaczynamy od wyboru geodety. Wyszukując w przeglądarce internetowej hasła typu "geodezja Myślenice" znajdziemy parę ofert firm, które pomogą nam na tym początkowym etapie budowy. Wybrane przez nas biuro geodezyjne wyśle na do nas odpowiedniego pracownika, który dokona wszystkich potrzebnych pomiarów. Podstawowym zadaniem geodety jest pomiar i przedstawienie go w formie papierowej. Zapiski te tworzą mapy geodezyjne - nierozłączny element budowy. Pracownik z uzyskanych wyników sporządza także różnego rodzaju dokumenty prawne.

Czym zajmuje się geodeta?

Głównymi pomiarami, jakie wykonuje specjalista są wymierzenia sytuacyjno - wysokościowe. Do zadań geodety należą także: przedstawienie rozmieszczenia wszystkich znajdujących się obiektów w pobliżu, opis rzeźby terenu, opis uzbrojenia podziemnego, a także realizacja i nadzór budowy. Żadna praca budowlana nie może rozpocząć się bez tego typu badań i pomiarów, sporządzenia odpowiednich dokumentów i map. To geodeta w następnych kokach będzie nadzorował budowę i prawidłowość przeprowadzonych prac. Dzięki jego doświadczeniu osoba chcąca wybudować dom sprawnie przejdzie przez wszystkie formalności związane z zasadami i regułami dotyczącymi tworzenia inwestycji. Udzieli on także wielu trafnych i fachowych rad co do samego projektu, materiałów i sposobów wykorzystywanych podczas prac budowlanych.

Geodeta w Myślenicach

Dokumentacja realizacji budowy

Kiedy wreszcie budowa będzie na końcowym etapie, geodeta ponownie pojawi się na pierwszym miejscu. Aby móc cieszyć się własnością, która powstała należy zgłosić ją w nadzorze budowlanym. Potrzebne będą do tego stworzone przez biuro dokumenty z przebiegu realizacji budowy. W ramach usług biur geodezyjnych powinny zostać wykonane ponowne pomiary, tym razem po jej zakończeniu. Należy także dbać o to, aby po ukończeniu poszczególnych etapów wykonywanych prac, także zgłosić ten fakt geodecie, który oceni i wyda opinię przeprowadzonych działań.

Wybierz odpowiednie biuro geodezyjne

Trzeba więc pamiętać, że podejmując się realizacji swoich marzeń o własnym domu i jego budowie, jedną z ważniejszych decyzji jest odpowiedni wybór biura geodezyjnego, które będzie towarzyszyło inwestorowi prawie przez cały okres realizacji. Pomoże to także uniknąć wielu problemów i niejasności związanych z dokumentacją i normami prawnymi dotyczącymi budowy.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Wiktor Ł. · 10 miesięcy temu
    Jestem mieszkańcem Myślenic i potrzebowałem skorzystać z usług geodety podczas budowy domu. Wybrałem Pana Roberta Polewkę, który usługi świadczy pod adresem ul. Niepodległości 43/15, 32-400 Myślenice. Wszelkie prace przebiegły pomyślnie, a ja po dziś dzień polecam GEOinvest wszystkim moim znajomym.