Skip to main content

Dj, zespół czy orkiestra? O muzycznych dylematach przed weselem.

Dodaj komentarz

Organizacja wesela to zadanie, które często spędza nam sen z powiek. Każdy z nas chce przygotować się do tego ważnego wydarzenia jak najlepiej. Wybieramy salę, kościół, dekorację, menu i oprawę muzyczną. Ta ostatnia kwestia ma ogromne znaczenie, gdyż może wpływać na doskonałą zabawę wszystkich gości. Co wybrać - DJ-a, zespół czy orkiestrę? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Sprawdźmy, jakie rozwiązanie jest godne uwagi.

DJ, zespół czy orkiestra?

Poszukując idealnego miejsca do zorganizowania wesela, warto mieć na uwadze salę weselną Favilla w Świdniku. Jest to wyjątkowy obiekt, dzięki któremu każde przyjęcie pozostaje na długo w pamięci. Co natomiast z wyborem aranżacji muzycznej imprezy weselnej? Niektóre osoby wskazują, że na większych imprezach powinien grać zespół muzyczny. Z kolei na bardziej kameralnych wybrać można DJ-a. Nie zawsze trzeba postępować zgodnie z tą wskazówką, gdyż wiele zależy od charakteru imprezy i swoich oczekiwań. Jeśli nastawiamy się na imprezę do białego rana, może się tutaj sprawdzić zespół motywujący do wspólnej zabawy. Imprezy siedzące sprawiają, że wystarczająca jest oprawa muzyczna proponowana przez DJ-a.

Sala weselna koło Lublina

O czym warto pamiętać?

Kwestia wyboru oprawy muzycznej zawsze jest kwestią indywidualną. Co jest istotne? Nie możemy pomijać stylu wesela. Impreza w klubowym stylu sprawia, że chętnie wybieramy DJ-a. Znaczenie ma także budżet, jaki zamierzamy przeznaczyć na tę okoliczność. Zespół muzyczny i orkiestra to wyższy koszt w porównaniu do DJ-a. Różnica może wynosić nawet 1000 złotych, w zależności od czasu trwania imprezy, naszego gustu i wielkości przyjęcia. Istotne jest to, że im więcej muzyków w zespole, tym cena jest wyższa.

Niełatwy wybór

Wybór w tym przypadku nie zawsze jest łatwy. Warto poznać każdą opcję i zastanowić się nad swoimi potrzebami. Młode pary doceniają DJ-ów ze względu na to, że dają wiele możliwości. Zakres utworów jest bardzo szeroki, przy czym docenić trzeba też mniejszy kłopot z akustyką. Dobry DJ jest gwarancją udanej zabawy do samego rana i oszczędności pieniędzy. Jeśli chodzi o zespół lub orkiestrę, tutaj zapłacimy więcej. Plusem jest to, że muzyka na żywo wpływa na wyjątkowy nastrój. Profesjonalny zespół składa się z utalentowanego wokalisty i muzycznych wirtuozów. Przyjemnie się patrzy na taki zespół i przyjemnie się go słucha. Pewnym minusem mogą być problemy z nagłośnieniem, gdyż każda sala jest inna. Niekiedy zespołom trudno jest też utrzymać odpowiednie tempo do końca wesela.

Wesele z naszych marzeń

Najważniejsze jest to, aby oprawa muzyczna odpowiadała naszym oczekiwaniom. Zadbajmy także o preferencje gości i wybierzmy takie rozwiązanie, które pozwoli na doskonalą zabawę do rana. Każda z dostępnych opcji ma wiele zalet. DJ kosztuje mniej i zagra praktycznie każdy utwór. Orkiestra lub zespół to wyższy koszt, jednak muzyka na żywo ma swój niepowtarzalny klimat.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.