Skip to main content

Czym jest labioplastyka?

Dodaj komentarz

Korekta warg sromowych w specjalistycznym języku medycznym nazywana jest jako labioplastyka. Chirurgia estetyczna szczegółowo porusza tę tematykę. Celem tego zabiegu jest zmiana kształtu oraz rozmiaru warg sromowych u kobiet. Jest to gałąź medycyny, która rozwija się bardzo szybko i praktycznie co chwilę słyszymy nowe, ciekawe rozwiązania technologiczne w tej branży. Jeżeli pacjentka posiada zbyt duże wargi sromowe to pomocna może okazać się plastyka warg sromowych. Jest to potrzebne, ponieważ przerośnięte wargi sromowe mogą prowadzić do bolesnych otarć. Dzieje się tak, ponieważ skóra jest w bezpośrednim kontakcie z bielizną oraz spodniami. Dlatego należy uważać zwłaszcza podczas uprawiania sportu.

Jak zabieg wpłynie na nasze zdrowie psychiczne?

Bieganie lub jazda na rowerze są szczególnie problematyczne i dlatego zmniejszenie warg sromowych jest niezbędne, jeżeli chcemy poczuć się lepiej. Dodatkowo nieleczone otarcia mogą prowadzić do rozwoju licznych infekcji w okolicach intymnych. Takie choroby leczy się ciężko i niestety powodują ogromny dyskomfort. Dlatego dobrym pomysłem będzie zdecydowanie się na zabieg labioplastyki. Więcej o zabiegu można dowiedzieć się ze strony poradni chirurg-gdynia.pl, która przez wielu pacjentów uznana jest niewątpliwie za najlepszą. Dodatkowo należy pamiętać, że życie seksualne kobiet, które cierpią na tę dolegliwość również nie jest ciekawe. Często powoduje to, że kobieta traci ochotę na seks i taki stan utrzymuje się przez wiele tygodni. Dlatego w ostatnich latach możemy obserwować coraz większą liczbę kobiet, które decydują się poddać zabiegowi. Jest to pozytywna wiadomość, ponieważ oznacza, że kobiety przestają się wstydzić swoich problemów i zaczynają regularnie chodzić do ginekologa.

Jak często się badać?

Częste badania są bardzo ważne, ponieważ pozwalają nie tylko zachować dobry stan zdrowia, ale również pomagają wykryć wiele śmiertelnych chorób na wczesnym etapie. Zazwyczaj korektę warg sromowych przeprowadzają kobiety, które są po porodzie. Poród dziecka może znacznie zwiększyć wargi sromowe. Dzieję się tak również w przypadku kobiet, które doznały kontuzji w okolicach intymnych. Uraz ten mógł spowodować zwiększenie rozmiaru warg sromowych i dlatego konieczny był zabieg. Częste infekcje również prowadzą do uczucia dyskomfortu w okolicach intymnych. Dlatego też należy szczególnie uważać i zawsze podchodzić poważnie do wszelkich infekcji. Należy przede wszystkim udać się do właściwego lekarza, który zrobi nam badania. Zanim udamy się do salonu, który przeprowadza labioplastykę powinniśmy się szczegółowo przebadać, żeby wykluczyć możliwe komplikacje podczas zabiegu.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Labioplastyka często jest stosowana także przez osoby, które zmieniały płeć. Polega na tym, że pozwala wytworzyć wargi sromowe, które nie istniały wcześniej. Dlatego odgrywa bardzo ważną rolę w procesie zmiany płaci. Posiadanie choroby nowotworowej jest konkretnym przeciwwskazaniem uniemożliwiającym wykonanie zabiegu. Dodatkowo nie można mieć problemów z krzepliwością krwi. Trzeba to sprawdzić zanim zdecydujemy się na wykonanie zabiegu. Kobiety w ciąży również nie powinny wykonywać korekty, ponieważ może się to w sposób negatywny odbić na dziecku. Kobiety muszą również brać pod uwagę, że labioplastyka nie może być wykonywana podczas trwania miesiączki.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.