Skip to main content

Czy liposukcję mozna wykonać na każdym obszarze ciała?

Dodaj komentarz

Liposukcja jest zabiegiem polegającym na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z niektórych miejsc. Z jej pomocą kobiety i mężczyźni mogą osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Zamiast wykonywać ćwiczenia fizyczne i stosować rygorystyczną dietę, wiele osób decyduje się na gwarancję natychmiastowego efektu - liposukcję. Rodzi się tylko pytanie, czy taką liposukcję można wykonać na każdym obszarze ciała? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

liposukcja ud i łydek

Czym jest liposukcja?

Liposukcja jest zabiegiem z dziedziny chirurgii plastycznej, za pomocą którego można pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnej kaniuli, która wprowadzana jest przez niewielkie nacięcia na skórze. Za jej pomocą rozbijana jest tkanka tłuszczowa, a następnie zostaje odessana z ciała pacjenta. Rozbijanie tkanek może zostać wykonane przy pomocy ultradźwięków, lasera lub wiązki wodnej.

Na jakim obszarze może zostać wykonana liposukcja?

Komórki tłuszczowe kształtują się u człowieka w wieku dziecięcym i ich ilość nie ulega zmianie przez resztę życia. Liposukcja pozwala na trwałe usunięcie takich tkanek z miejsc, gdzie ciężko jest pozbyć się tkanki tłuszczowej przy pomocy tradycyjnych ćwiczeń i diety. Liposukcja najczęściej wykonywana jest w obrębie pośladków, karku, ud, brzucha oraz bioder. Oczywiście możliwe są zabiegi, podczas których tłuszcz usuwany jest również z innych partii ciała np. liposukcja nóg czy karku. Nie da się konkretnie wyznaczyć miejsc, z których odessanie tkanki tłuszczowej nie jest możliwe. O wszystkim decyduje lekarz, który przeprowadza wywiad i zleca potrzebne badania. Liposukcja może zostać przeprowadzona na wiele różnych sposobów przy znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. To bardzo bezpieczna metoda, która charakteryzuje się krótkim okresem rekonwalescencji.

Liposukcja nóg

Jednym z popularniejszych zabiegów usuwania tkanki tłuszczowej jest liposukcja kończyn dolnych. Za pomocą liposukcji osiągniemy efekt wysportowanych i estetycznych nóg, na który musielibyśmy normalnie pracować przez wiele miesięcy. Szczegóły na temat zabiegu liposukcji opisane zostały na stronie: https://genesisclinic.com.pl/zabiegi/korekty-ciala/liposukcja-i-liporzezbienie/, gdzie znaleźć można cennik zabiegu rzeźbienia ciała w oparciu o liposukcję. Liposukcja nóg gwarantuje szybki i elegancki efekt, przy zachowaniu wysokiego bezpieczeństwa. Kaniula, za pomocą której rozbijane są tkanki tłuszczowe, nie powoduje poważnych efektów ubocznych. 

Liposukcja brzucha

Innym zabiegiem, na który często decydują się klienci medycyny estetycznej jest liposukcja brzuch, która pozwala na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej z okolic talii. Dodatkowo można skorzystać z liporzeźbienia za pomocą tkanki tłuszczowej pacjenta. Z użyciem metody Vaser Lipo 4d odessaną tkankę tłuszczową można wykorzystać po wyselekcjonowaniu najlepszych komórek do wymodelowania innych partii ciała. W ten sposób pozbywamy się zbędnego tłuszczu z brzucha i wykorzystujemy go do podkreślenia innych charakterystycznych części ciała np. pośladków lub kobiecych piersi. Dużą zaletą tej metody jest jej naturalność, ponieważ do modelowania sylwetki używany jest własny tłuszcz pacjenta.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.